Warszawski Maraton Sztafet Ekiden wkrótce ruszy z zapisami

20 maja na terenie Kępy Potockiej w Warszawie odbędzie się Maraton Sztafet Ekiden. Będzie to impreza, w której z królewskim dystansem zmierzą się sześcioosobowe zespoły. Zapisy na to wydarzenie startują 9 lutego. 

Ekiden to rywalizacja drużynowa. Biorą w niej udział drużyny firmowe, grupy przyjaciół lub znajomych. Łączy ich radość z biegania i chęć poczucia emocji związanych ze wspólnej walki.

Drużyny składają się z sześciu osób. Każda z nich ma do pokonania określony dystans. Pierwszy w sztafecie ma do przebiegnięcia 7,195 km, dwaj następni 10 km, a trzej kolejni – po 5 km. Wspólnie pokonują zatem dystans 42,195 km równy długości maratonu. Na mecie liczy się końcowy wynik wszystkich zawodników danej drużyny.

– Rywalizacja drużynowa pobudza poczucie jedności i przynależności. Wynik każdego uczestnika będzie miał znaczenie, będzie składową końcowego rezultatu. Na końcu Ekiden to po prostu dobra zabawa i szansa na wspólnie spędzony dzień – do startu w zawodach zachęcają organizatorzy z Fundacji Maraton Warszawskim.

Impreza odbędzie się w parku Kępa Potocka na Żoliborzu.

red