42,195 FM Podcast. Jak połączyć biegi górskie i uliczne?

Gościem najnowszego odcinka audycji „42,195 FM – podcasty o bieganiu” jest Andrzej Witek – biegacz, który z powodzeniem startuje zarówno w biegach górskich jak i ulicznych.  W rozmowie z Kubą Pawlakiem tłumaczył, czy da się połączyć te dwa światy.

Słuchaj podcastu:

Czy da się być mocnym biegaczem zarówno w górach jak i na asfalcie? Naturalnie! Za przykład niech posłuży Nienke Brinkman, która świetnie prezentuje się w górach i równocześnie zajęła trzecie miejsce podczas ostatnich mistrzostw Europy w maratonie.

Na polskim podwórku w tym aspekcie nie przestaje zadziwiać Andrzej Witek, który nie ma jeszcze takiej pozycji jak holenderska zawodniczka, ale też wspina się po drabince światowego rankingu biegaczy górskich. Równocześnie po 12 latach starań, ostatnio przełamał barierę 2 godzin i 20 minut w maratonie, która stała się osią jego rozpoznawalności w projekcie “140 minut”.

Andrzej Witek jest członkiem kadry narodowej w biegach górskich. Startował m.in. w mistrzostwach Europy na długim dystansie, które zakończył na 23. miejscu. Na swoim koncie ma około 80 wygranych biegów na różnych szczeblach i dystansach. Tylko w ubiegłym roku zdobył srebrny medal mistrzostw Polski w biegu górskim na długim dystansie w Szczawnicy oraz triumfował w Golden Mountains Trail Series 33 km w Lądku-Zdrój. Zajął również siódme miejsce podczas Marathon du Mont Blanc w Chamonix.