Bieg na Szczyt Rondo 1 w sobotę. Wyjątkowi uczestnicy na starcie

Już w najbliższą sobotę, 18 marca odbędzie się jedenasta edycja Biegu Na Szczyt Rondo 1 w Warszawie. Poza ogromem pozytywnych, sportowych emocji, wydarzenie ma charakter charytatywny. Bieg od lat wspomaga podopiecznych SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku. By wesprzeć ten cel, na starcie tegorocznego biegu staną wyjątkowi uczestnicy.

– W dotychczasowej, 10-letniej historii biegu, dzięki wpłatom biegaczy przekazaliśmy łącznie ponad 270 tysięcy złotych na rzecz podopiecznych SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku kwota ta przekroczy 300 tysięcy złotych. Dokładną sumę zebranych środków w tegorocznej edycji biegu podamy w dniu wydarzenia, czyli już w najbliższą sobotę 18 marca – zapowiada Piotr Jakóbik, rzecznik prasowy biegu.

Z wyzwaniem pokonania 38 pięter prowadzących do mety zmierzy się ponad 600 uczestników wydarzenia. Wśród nich znajdzie się ambasador Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce, prezenter telewizyjny Tomasz Wolny.

– To będzie mój pierwszy start w tym biegu. 38 pięter do pokonania brzmi jak wyzwanie, ale jako człowiek czynu, jako mężczyzna i tata lubię takie wyzwania. Biegnę dla dzieci, bo to wydarzenie wspiera SOS Wioski Dziecięce w Polsce, z którymi jestem od lat. Znam dzieciaki, rodziców SOS i ekspertów, którzy na co dzień robią wszystko, by zapewnić swoim podopiecznym prawdziwy dom. Naszym biegiem chcemy narobić trochę hałasu, by jak najwięcej osób dowiedziało się o tym niezwykłym działaniu Wiosek SOS i je wspierało, bo bez tego ta praca będzie niemożliwa – mówi Tomasz Wolny.

Sugar Woman na schodach

Na starcie stanie również Maja Makowska, znana szerzej jako Sugar Woman. To wyjątkowa zawodniczka, która od lat cierpi na cukrzycę typu I, a mimo to propaguje zdrowy, aktywny tryb życia i podejmuje różnorode, czasem ekstremalne wyzwania sportowe. W ubiegłym roku ukończyła m.in. zawody triathlonowe na dystansie Double Ironman, czyli przepłynęła 7,6 km, pokonała na rowerze 360 km i na koniec przebiegła dystans 84,4 km, czyli podwójny maraton. O tym wyzwaniu – i nie tylko – opowiedziała niedawno w „Biegowych Podcastach”.

Na szczególną uwagę zasługuje także start Joanny Mazur i Michała Stawickiego. To para należąca do Lekkoatletycznej Kadry Polski Osób Niepełnosprawnych. Joanna jest osobą niewidomą, podczas gdy Michał pełni rolę jej przewodnika.

Tradycyjnie, kilka pięter pokonają też dzieci z SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku, które jak co roku będą obecne w Rondo 1. Tym razem dołączą do nich jeszcze podopieczni Fundacji SONI. To młodzi sportowcy z zespołem Downa, którzy przekraczają bariery społeczne, są ambasadorami zdrowego i aktywnego stylu życia oraz multimedalistami międzynarodowych zawodów sportowych.

O której start?

Start pierwszego zawodnika 11. Biegu Na Szczyt Rondo 1 zaplanowano 18 marca o godz. 10:00. Seria z udziałem znanych osób rozpocznie się około 12:45, a finał zawodów planowany jest o godzinie 14:00.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej www.biegnaszczyt.pl. Patronami medialnymi wydarzenia są: Biegowe.pl, Eurobuild CEE, MaratonyPolskie.pl, MyCompany Polska oraz NowaWarszawa.pl.

Źródło: Sport Evolution