„Biegowe Podcasty” z niezwykłą Sugar Woman

W trzydziestym dziewiątym odcinku „Biegowych Podcastów” gościmy Maję Makowską, w mediach społecznościowych znaną jako Sugar Woman. To niezwykle aktywna 31-latka, która od prawie 23 lat zmaga się z cukrzycą. Mimo choroby podejmuje najbardziej ekstremalne sportowe wyzwania. Rozmowę poprowadzili Damian Bąbol i Marcin Dulnik.

Słuchaj podcastu:

Studio „Biegowych Podcastów” odwiedziła Maja Makowska, znana w sieci jako Sugar Woman. Od ósmego roku życia choruje na cukrzycę, która nie powstrzymuje jej od uprawiania sportu.

W triathlonie startuje od 2016 roku. Wielokrotnie uczestniczyła w imprezach biegowych i pływackich, na koncie ma trzy start w zawodach Ironman. Od lat inspiruje osoby chore na cukrzycę do uprawiania sportu. Jest ambasadorką inicjatywy „Dłuższe życie z cukrzycą”, była także ambasadorką i uczestniczką akcji „Z cukrzycą na kole”, w ramach której w 2021 roku uczestniczyła w wyzwaniu polegającym na pokonaniu 750 km dzielących Zakopane i Gdańsk.

Podwójna Ironwoman! 

We wrześniu ubiegłego roku w austriackim Bad Radkersburg Makowska odniosła wielki sukces kończąc zawody na dystansie podwójnego Ironmana. Dokonała tego prawdopodobnie jako pierwsza diabetyczka na świecie. Przepłynęła 7,8 km, przejechała na rowerze 360 km i przebiegła 84,4 km. Do mety dotarła z czasem 29 godzin, 21 minut i 5 sekund.

Już 18 marca Makowska po raz drugi w życiu weźmie udział w Biegu Na Szczyt Rondo 1. Do pokonania będzie miała 38 pięter, 836 stopnie i 142 metry w pionie. W naszej rozmowie nie zabrakło również tematu biegu WOŚP „Policz się z Cukrzycą”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 29 stycznia.

Z tego odcinka podcastu biegowe.pl dowiesz się m.in.:

– jak Maja Makowska jako osoba chora na cukrzycę radzi sobie z uprawianiem sportu,
– jaką „dyscyplinę” uprawiała przed rozpoczęciem sportowej przygody,
– dlaczego warto brać udział w takich imprezach jak Bieg WOŚP „Policz się z Cukrzycą”,
– dlaczego zdecydowała się wziąć udział w zawodach na dystansie podwójnego Ironmana,
– jakie były największe wyzwania związane z tym ekstremalnym wyzwaniem,
– w jaki sposób monitoruje poziom cukru we krwi,
– jakie ma plany sportowe na przyszłość.

„Biegowych Podcastów” możecie słuchać m.in. w serwisach SpotifyDeezerApple PodcastsGoogle Podcasts. Odcinki nagrywamy w Studiu PLAC przy ul. Ordynackiej 9/23 w Warszawie.

red