Jakie atrakcje w tegorocznym cyklu IRONMAN w Polsce?

W tym roku w ramach IRONMAN Poland Tour odbędą się zawody w Warszawie, Gdyni i Poznaniu. Każde wydarzenie to moc atrakcji dla zawodników i kibiców. Do wyboru jest wiele różnych dystansów dla dzieci i dorosłych, w tym możliwość rywalizacji sztafetowej dla trzyosobowych zespołów. We wszystkich trzech lokalizacjach odbędzie się także Night Run, czyli nocny bieg na dystansie 5 km.

Warszawa

Tegoroczny IRONMAN Poland Tour rozpocznie się w weekend 9-11 czerwca w Warszawie. Do stolicy przyjedzie prawie 2 tysiące sportowców z ponad 80 krajów świata. Będą mieli możliwość rywalizowania nie tylko na klasycznym dystansie IRONMAN 70.3, ale także na dystansie olimpijskim w ramach Citi Handlowy 5150 Warsaw (1,5 km pływania – 40 km na rowerze – 10km biegu). Na tym dystansie można również zgłosić sztafety.

Miasteczko i meta zawodów będą ulokowane w Multimedialnym Parku Fontann u podnóży Starego i Nowego Miasta. W programie zawodów są także biegi dla dzieci i młodzieży, a także IRONMAN Expo z około 40 wystawcami. Nowością będzie Night Run, którego trasa wiedzie przez historyczną część miasta.

Gdynia

Kolejnym etapem IRONMAN Poland Tour będą zawody w Gdyni, które odbędą się w weekend 4-6 sierpnia. To jedyna w Polsce okazja, by wystartować w zawodach IRONMAN na pełnym dystansie, z szansą kwalifikacji na legendarne Mistrzostwa Świata IRONMAN na Hawajach. Ponadto, w programie zawodów jest tradycyjna „połówka”, czyli zawody Enea IRONMAN 70.3 Gdynia oraz dystans sprinterski (0,75 km pływania – 20 km na rowerze – 5 km biegu). Sprint to świetna opcja dla początkujących triathlonistów.

Gdynia to także najbardziej spektakularna meta w Polsce, zlokalizowana na Plaży Miejskiej, która robi ogromne wrażenie szczególnie po zmroku, kiedy wśród aplauzu setek kibiców finiszują ostatni uczestnicy zawodów. Tych emocji będą mogli zaznać także uczestnicy gdyńskich zawodów Night Run, których trasa poprowadzi Bulwarem Nadmorskim, a finisz zlokalizowany zostanie właśnie na środku Plaży Miejskiej.

Warto będzie też odwiedzić IRONMAN Expo na Skwerze Kościuszki i punkty kibicowania ulokowane wzdłuż ulicy Świętojańskiej i Bulwaru Nadmorskiego, a program wydarzenia uzupełni piątkowy Kids Aquathlon, czyli zawody dla dzieci i młodzieży w formule „pływanie + bieg”.

Poznań

Ostatni przystanek IRONMAN Poland Tour 2023 to Poznań (1-3 września). W ramach Enea IRONMAN 70.3 Poznań będzie można wystartować nie tylko na popularnej „połówce”, ale – podobnie jak w Warszawie – również na dystansie olimpijskim. Na tym ostatnim rywalizować będą także trzyosobowe sztafety.

W Poznaniu zadebiutuje także Night Run na dystansie 5 km, a meta wszystkich zawodów zostanie ulokowana na Placu PeWuKa, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tam również rywalizować będą najmłodsi sportowcy w ramach Kids Run.

Źródło: Sport Evolution