Jaka trasa Nice To Fit You Warszawskiej Dychy?

24 września odbędzie się Nice To Fit You Warszawska Dycha – druga edycja biegu towarzyszącego 45. Nationale-Nederlanden Maratonowi Warszawskiemu. Uczestnicy zawodów na 10 km wystartują z tego samego miejsca co maratończycy, czyli z ulicy Emilii Plater, tuż obok Pałacu Kultury i Nauki.

Udział w Nice To Fit You Warszawskiej Dysze to okazja do tego, by poczuć atmosferę wyjątkowego wydarzenia i stać się częścią Maratonu Warszawskiego. 10 km to popularny dystans w zasięgu praktycznie każdego – zarówno debiutantów, jak i bardziej doświadczonych biegaczy, którzy chcą bić się o nowy rekord życiowy. Sponsorem tytularnym tegorocznej odsłony biegu została firma Nice To Fit You, a zmagania toczyć będą się na spektakularnej trasie wytyczonej w samym centrum stolicy.

Trasa Nice To Fit You Warszawskiej Dychy

Trasa Nice To Fit You Warszawskiej Dychy przez pierwsze kilometry będzie wiodła tymi samymi ulicami, co maratońska. Start biegu towarzyszącego przewidziany jest na 9:30, zatem biegacze z krótszego dystansu wyruszą na ulice Warszawy pół godziny po maratończykach. Z Emilii Plater zawodnicy pobiegną Alejami Jerozolimskimi aż do palmy przy Rondzie de Gaulle’a.

– Palma przy Rondzie de Gaulle’a to jeden z bardziej charakterystycznych punktów Warszawy. O palmie napisano już chyba wszystko. Ale czy wiedzieliście, że gdy w roku 1990 Rada Miasta nadawała rondu imię francuskiego prezydenta, przyjęto uchwałę, w której był… błąd? W dokumentach aż do roku 2012 widniała nazwa rondo Generała Charlesa de Golle’a. Błąd w pisowni poprawiono dopiero po 22 latach – napisał analizując trasę Marek Tronina, dyrektor biegu Nice To Fit You Warszawska Dycha.

Kiedy biegacze miną Muzeum Narodowe znajdą się najpierw nad estakadą Mostu Poniatowskiego wiodącą nad Powiślem, a potem ujrzą cudowną panoramę Wisły, która w tym miejscu rozciąga się na kilka kilometrów w obu kierunkach. Następnie będzie krótka prosta przy Stadionie Narodowym i na wysokości Mostu Świętokrzyskiego skręt w prawo.

Mapa w pliku pdf

Półmetek biegu wypadnie przy ulicy Sokolej. Zaraz za stadionem zacznie się długi i delikatny podbieg. Znów Most Poniatowskiego i aż do ulicy Kruczej trasa wiedzie równolegle do odcinka pokonywanego na początku biegu. Tam skręt w prawo, Plac Pięciu Rogów, ulica, Złota i widok upragnionego Pałacu Kultury. Przebieg pod Marszałkowską, skręt w Świętokrzyską, a kilkaset metrów dalej – w Emilii Plater. Tutaj na uczestników biegu na 10 km czekać będzie meta oraz pamiątkowe medale.

– Cieszymy się, że swoją obecnością po raz kolejny możemy wspierać największe wydarzenie biegowe w Polsce. Tym razem również podczas własnego biegu, Nice To Fit You Warszawska Dycha. Mamy nadzieję, że nowa trasa w samym centrum stolicy dostarczy wszystkim uczestnikom jeszcze więcej pozytywnych sportowych emocji – mówi Urszula Kupraszewicz z firmy Nice To Fit You.

Zapisy trwają

Jak informują organizatorzy z Fundacji „Maraton Warszawski”, na listach startowych Nice To Fit You Warszawskiej Dychy aktualnie jest około 1000 zawodników. Zapisy wciąż trwają na stronie https://rejestracja.maratonwarszawski.com/en. Do końca lipca oplata startowa za udział w biegu wynosi 79 złotych.

Źródło: Fundacja „Maraton Warszawski”

fot. w nagłówku Maciej Krüger