„Biegowe Podcasty” z kapitanem społeczności adidas Runners Warsaw

Do studia „Biegowych Podcastów” zaprosiliśmy Pawła Machowskiego, kapitana społeczności addias Runners Warsaw skupiającej biegaczy i nie tylko. Rozmawialiśmy o tym, jak to się stało, że zaczął biegać, o społeczności ARW w Polsce i na świecie, a także jak ocenia aktualną sytuację w biegowym świecie. Poruszyliśmy również temat cyklu przygotowań adidas Runners Warsaw do zaplanowanego na 2 września 8. Nocnego Półmaratonu Praskiego i Piątki Praskiej.

Słuchaj podcastu

Paweł Machowski to niedoszły pływak i rugbysta, który w bieganiu długodystansowym legitymuje się imponującymi rekordami życiowymi – maraton (2:36:49), półmaraton (1:10:08), 10 km (32:22), 5 km (15:36). Rozmawialiśmy o tym, jak to się stało, że zaczął biegać, o społeczności ARW w Polsce i na świecie, a także jak ocenia aktualną sytuację w biegowym świecie.

Poruszyliśmy również temat cyklu przygotowań adidas Runners Warsaw do 8. Nocnego Praskiego Półmaratonu i Piątki Praskiej, który odbędzie się 2 września.

Jak poinformował Machowski, w każdym tygodniu w warszawskiej Sport Base na ulicy Marszałkowskiej 104/122 odbywa się około 20-30 treningów. Miesięcznie uczestnicy w nich około 2000 osób, niektórzy ćwiczą regularnie, inni od czasu do czasu. W każdym miesiącu przez bazę przewija się około 300 fanów sportu.

Nasz gość osobiście prowadzi czwartkowe treningi Coffee Run, w trakcie których… serwuje uczestnikom żarty. Udało nam się namówić go, aby jeden z nich opowiedział podczas audycji.

Każdy może dołączyć

Paweł Machowski podkreślił, że do społeczności adidas Runners Warsaw dołączyć może każdy, niezależnie od tego ze sprzętu jakiej marki korzysta.

– adidas Runners Warsaw to społeczność otwarta, inkluzywna, bezpieczna, w której na żadne formy przemocy czy dyskryminacji nie ma miejsca. Jak chodzi o poziom sportowy, to w Warszawie, gdzie mamy liczny, 13-osobowy zespół trenerski i bogatą ofertę treningową, jest on bardzo zróżnicowany. Mamy osoby bardzo ambitne, chcące żyłować, poprawiać swoje wyniki, przez osoby średniozaawansowane i początkujące, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem, po tych, którzy jeszcze w ogóle nie biegają i szukają innych aktywności sportowych – mówił o społeczności ARW.

Podczas rozmowy nie zabrakło wątku przygotowań adidas Runners Warsaw do 8. Nocnego Półmaratonu Praskiego i Piątki Praskiej. Pierwsze treningi ruszyły pod koniec czerwca i potrwają do 24 sierpnia. W każdym tygodniu odbywają się trzy treningi prowadzone przez Mikołaja Raczyńskiego i Łukasza Oskierko. Program skierowany jest do biegaczy średnio zaawansowanych i zaawansowanych, którzy chcą poprawić swój wynik na 5 km albo półmaratonie lub przygotować się do półmaratońskiego debiutu. Biegacze, którzy wykażą się największą frekwencją w całym cyklu otrzymają darmowe pakiety startowe.

„Biegowe Podcasty” nagrywamy w Studio PLAC przy ulicy Ordynackiej 9/22 w Warszawie. Można słuchać nas bezpłatnie m.in. w serwisach SpotifyDeezerApple PodcastsGoogle Podcasts. Partnerem tego odcinka jest firma adidas.

red