Brak motywacji w wakacje? Dołącz do Ligi Biegowej

Motywacja, ludzie, cel – to tylko trzy z wielu powodów, dla których biegacze co roku startują z Ligą Biegową. Wystarczy brać udział w zawodach organizowanych w dowolnym miejscu w Polsce oraz na świecie i bezpłatnie zapisać się do Ligi, a tym samym dołączyć do ponad 9-tysięcznej społeczności biegaczy. Zapisy trwają, do tegorocznej rywalizacji można przystąpić do 30 września. 

Liga Biegowa inspiruje do aktywności przez cały rok. Co najważniejsze – jest to akcja bezpłatna, dostępna dla każdego, bez względu na poziom sportowy, wiek czy miejsce zamieszkania. Ma zasięg ogólnokrajowy, a wręcz ogólnoświatowy. Do puli wliczane są bowiem biegi organizowane w Polsce, jak i zagranicą. Zadaniem Ligi Biegowej jest motywowanie biegaczy do podejmowania regularnej aktywności oraz edukacja zdrowotna.

fot. Miguel A. Amutio/ Unsplash

W tym roku uczestnicy Ligi Biegowej pokonali na zawodach biegowych już prawie 7 tysięcy kilometrów. Indywidualnie najmocniejszy obecnie jest Daniel Mikielski, który startuje regularnie i biega naprawdę szybko. Jego wynik z ostatniego 32. Biegu Powstania Warszawskiego wynosi 34:09. W klasyfikacji drużynowej Ligi Biegowej przoduje natomiast team „Uciekające Zające”.

Oprócz rankingów open indywidualnych i drużynowych, uczestnicy mogą śledzić swoje pozycje w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz z podziałem na dystanse. Przykładowo w kat. 60+, najwytrwalszym półmaratończykiem jest obecnie Piotr Kuczyński. Gdyby dziś ogłaszać wyniki, obok na podium stanęłaby również Iwona Kochman.

– Pierwsza połowa roku za nami! Zbliża się jednak jesienny sezon startowy, więc w rankingach wszystko się jeszcze może wydarzyć. Zabawa wciąż trwa i Ty również możesz być jej częścią. Dołącz do Ligi Biegowej już dziś – zachęcaja organizatorzy.

Jak dołączyć do Ligi Biegowej?

Należy bezpłatnie zarejestrować się na stronie www.ligabiegowa.pl. Następnie wystarczy startować w zawodach na dystansach 5 km, 10 km, 21,1 km i/lub 42,2 km. Po minięciu linii mety nie trzeba nic więcej robić, wyniki są automatycznie aktualizowane na profilach uczestników i przeliczane na punkty. W grudniu wyniki zostaną podsumowane, a nagrody trafią aż do 80 zwycięzców poszczególnych kategorii. W tej zabawie wygrywają nie tylko najszybsi, ale przede wszystkim – najwytrwalsi.

– Nie zwlekaj i zarejestruj się, najlepiej już teraz, a najpóźniej do 30 września 2023. Do Ligi Biegowej możesz przystąpić w każdej chwili. Jednak jeśli dołączysz teraz, na Twoim koncie zaciągną się automatycznie wyniki ze wszystkich Twoich tegorocznych startów – tłumaczą organizatorzy.

Biegasz? Pomagasz!

Oprócz rywalizacji i zabawy, Liga Biegowa ma również wymiar charytatywny. Bez względu na to gdzie i na jakim dystansie startuje jej uczestnik, może wspierać akcję „WYBIEGAJ W PRZYSZŁOŚĆ z OSHEE”. To inicjatywa, w której pomoc otrzymuje polska młodzież trenująca lekką atletykę. Aby wspierać, wystarczy gromadzić kilometry w ligowej klasyfikacji.

Marka Oshee przelicza każde 20 km na 1 butelkę napoju OSHEE. Napoje są przekazywane do klubów lekkoatletycznych, które zgłosiły się do akcji. To istotna część Programu Stypendialnego „Wybiegaj w Przyszłość” Fundacji Zdrowy Ruch, która współorganizuje Ligę Biegową. W pierwszej turze akcji do młodych sportowców trafiło ponad 7,5 tysiąca napojów.

Ligę Biegową organizuje Fundacja Zdrowy Ruch. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerem projektu jest marka Oshee oraz Enduhub.

Źródło: Fundacja Zdrowy Ruch

fot. w nagłówku Miguel A. Amutio/ Unsplash