Przekąski na imprezę NIE na ostatnią chwilę. Jakie można przygotować z wyprzedzeniem, by uniknąć stresu?

Zorganizowanie przyjęcia w domu wymaga dokładnego zaplanowania wszystkich czynności, żeby uniknąć niepotrzebnych nerwów tuż przed przybyciem gości. Porządki, zakupy, ustawienie stołu, dekoracja, no i przede wszystkim – jakie przekąski powinny się na nim znaleźć? Ile ich zrobić, żeby nie zabrakło? Na zimno czy na ciepło? Niektóre z nich można, a nawet trzeba przygotować wcześniej, żeby zachwyciły swoim smakiem. Które potrawy można przygotować z wyprzedzeniem?

Przemyślane menu – co można zrobić dzień przed imprezą?

Podzielenie czynności na poszczególne dni może zaoszczędzić sporo stresu. Warto zatem najpierw ustalić, co znajdzie się na stole podczas imprezy, a następnie zastanowić się, które z potraw można wykonać odpowiednio wcześniej. Niektóre z nich, jak np. sałatki, potrzebują trochę czasu, żeby ich składniki przegryzły się w lodówce, wydobywając tym samym głębię smaku. Wśród nich absolutną królową jest sałatka jarzynowa, ale wśród wielu kompozycji kolorowych i smacznych sałatek można znaleźć te, które zachwycą nieoczywistym połączeniem, a dodatkowo ich estetyka wzbogaci wygląd stołu. Wszelkiego rodzaju sałatki należy przygotować najpóźniej dzień przed przyjęciem.

Kiedy i w jaki sposób przygotować śledzie na przyjęcie?

Przekąski z ryb cieszą się dużym powodzeniem, a co najważniejsze, odpowiednio przechowywane, mogą spokojnie trochę poleżeć. Na zakup śledzi w marynacie możecie zatem wybrać się nawet dwa tygodnie wcześniej, a finalne ich przygotowanie zaplanować 2-3 dni przed imprezą. Propozycji podania tej ryby jest wiele. Znakomicie będzie się prezentowała pod majonezowo-czosnkową pierzynką z cebulki i jabłka. Jeśli jednak zabrakło wcześniej czasu, a goście już pukają do drzwi, nic straconego! Śledź w occie obroni się nawet występem solo.

Dania, które smakują wybitnie zarówno na ciepło, jak i na zimno

Podczas spotkania przy stole to na gospodarzu ciąży odpowiedzialność za to, aby niczego gościom nie brakowało, a potrawy spożywane na ciepło były sukcesywnie podgrzewane. Co zrobić, żeby nie lawirować co chwilę między kuchnią a salonem? Przygotować przekąski, które pysznie smakują także na zimno! Do tego celu będziecie potrzebować bazy, którą może być tortilla, ciasto francuskie lub na pizzę. Teraz już wystarczy nałożyć na nie ulubione dodatki, np. warzywa, szynkę lub pieczarki. Całość posypcie żółtym serem. Placki z tortilli po nałożeniu nadzienia zawijamy w rulon i kroimy w niewielkie kawałki. Zapieczone podajemy na ciepło, ale jeśli po pewnym czasie wystygną, nie stracą walorów smakowych. Dzięki temu będziecie mogli bez stresu spędzać czas z gośćmi, zamiast nieustannie przy piekarniku.

Tartaletki z nadzieniem – elegancka propozycja przekąski na imprezę

Tortilla wcale nie musi występować jedynie jako pocięty w cząsteczki rulon. Żeby urozmaicić nieco podane przekąski, można zmienić ich wygląd i zaproponować inne nadzienie. Wyciętymi w kołka placuszkami wyłóżcie zwykłe foremki i podpieczcie w piekarniku. Po wyjęciu staną się sztywne, doskonale podtrzymają więc wszystko, co do nich nałożycie. Innym rozwiązaniem są tarteletki z kruchego lub francuskiego ciasta, których korpus kształtem przypomina babeczki. Upieczone z pokrojonymi w kosteczkę papryką i łososiem, pod warstwą masy jajecznej z ziołami i posypane parmezanem mogą być także podane na zimno. Dzięki temu przygotowanie ich wcześniej nie zakłóci w żadnym stopniu walorów smakowych tego ciekawego zestawienia.

Przyjemność bez pośpiechu kluczem udanej imprezy

Urządzenie imprezy nie powinno wiązać się ze stresem. Zamiast dręczyć się myślami, czy zdążycie podać wszystko na czas, koniecznie wykorzystajcie przepisy na przekąski na imprezę z serwisu przepisy.pl. Pozostanie Wam już tylko wybrać kreacje i czekać spokojnie na pierwszy dzwonek do drzwi.

Artykuł sponsorowany