Jak wyglądał pierwszy biegowy rok MKON-a? [Biegowe Podcasty]

Gościem czterdziestego ósmego odcinka „Biegowych Podcastów” jest Marcin Konieczny, szeroko znany w środowisku sportowym jako MKON. Mistrz świata IRONMAN w kategorii M-45 i wicemistrz świata IRONMAN w kategorii M-50 opowiadał m.in. o swoim pierwszym biegowym sezonie, w trakcie którego pobił dwa rekordy Polski w swojej kategorii wiekowej, ale również mierzył się z kontuzją. Jakie lekcje z tego wyciągnął? Zachęcamy do wysłuchania naszej audycji.

Słuchaj podcastu

Marcin Konieczny kieruje się mottem życiowym „Nie ma nie mogę”. Z kanapy wstał w 2007 roku po wielu latach rozbratu ze sportem. Gdy zaczął uprawiać triathlon postawił sobie cel, aby w wieku 50 lat być w tej dyscyplinie najlepszy na świecie. Tak się złożyło, że osiągnął to 5 lat wcześniej i w 2017 roku na Hawajach wywalczył tytuł mistrza świata IRONMAN w kategorii M 45-49.

Ten sukces spowodował, że o MKON-ie zrobiło się głośniej, ale Konieczny dalej robił swoje. Trenował, aby w 2022 roku ponownie cieszyć się z tytułu najszybszego na świecie triathlonisty w swojej kategorii wiekowej. Do realizacji tego celu zabrakło mu niespełna 8 minut, bowiem właśnie o tyle na mecie Polaka wyprzedził Duńczyk Ulrik Jespersen.

Po tych zawodach gość podcastu biegowe.pl podjął decyzję o zakończeniu przygody z triathlonem. Skoncentrował się w całości na bieganiu i trzeba przyznać, że zaliczył prawdziwe wejście smoka!

W maju i czerwcu kolejno pobił rekordy Polski w kategorii M-50 na dystansach 5000 m (15:39) i 5 km (15:29). Jesienią niestety doznał kontuzji, która wykluczyła MKON-a ze startu w październikowym maratonie we Frankfurcie.

Posłuchaj podcastu a dowiesz się m.in.:

– jak Marcin Konieczny zareagował na kontuzję  i jakie wyciągnął z niej wnioski?
– jaki cel na 2027 rok zakontraktował sam ze sobą i na czym polega jego wyjątkowość?
– od czego należy zacząć w razie niezrealizowania sportowego celu?
– czy prawdą jest, że jeśli masz 50 lat, to już jest za późno, aby szybko biegać?
– dlaczego warto wstać od świątecznego stołu i pomóc wybiegać stypendia dla dzieciaków?
– jak dołączyć do akcji „Świąteczne Bieganie 2024”? Jakie są zasady w tym roku?

„Biegowe Podcasty” nagrywamy w Studio PLAC przy ulicy Ordynackiej 9/22 w Warszawie. Można słuchać nas bezpłatnie m.in. w serwisach SpotifyDeezerApple PodcastsGoogle Podcasts.

red