To do niej należał biegowy sezon 2023! [Biegowe Podcasty]

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia zaproszenie do studia „Biegowych Podcastów” przyjęła Sabina Jarząbek. To zawodniczka KKL Kielce, która tylko w tym sezonie zdobyła trzy złote medale mistrzostw Polski. Opowiedziała nam m.in. o tym, jak zaczęła się jej przygoda z bieganiem, kto wpłynął na jej sportowy rozwój i co stało się, że w 2023 roku odniosła tyle sukcesów na bieżni, ulicy i w terenie.

Słuchaj podcastu

Sabina Jarząbek to podopieczna trenera Zbigniewa Nadolskiego. Trzeba przyznać, że trenując pod jego okiem biegaczka z Kielc zanotowała duży progres, który zaowocował złotymi medalami mistrzostw kraju na 5 km, 10 km i w przełajach, a także brązowym krążkiem na dystansie 5000 m.

Podcast nagraliśmy dokładnie tydzień temu, 21 grudnia. Zawodniczka akurat kończyła wtedy okres roztrenowania, które nie do końca przebiegło zgodnie z planem, ale najważniejsze, że przyniosło odpoczynek bo bardzo intensywnym sezonie. Rozmowa jest wielowątkowa i obejmuje biegową historię Sabiny Jarząbek, która pokazuje, jak ważną rolę w procesie wyławiania talentów pełnią nauczyciele wychowania fizycznego.

Słuchając podcastu dowiesz się m.in.

– jak wyglądały początki biegowej kariery Sabiny Jarząbek i kto inspirował ją do treningów?
– kto wspiera ją w wyczynowym uprawianiu sportu i dlaczego nie jest to miasto, ani lekkoatletyczna centrala?
– dlaczego jej półmaratońskie starty nie wyglądały tak dobrze, jak te na 5 i 10 km?
– jakie są jej ulubione trasy w Kielcach i dlaczego stolica województwa świętokrzyskiego to dobre miejsce na biegowy obóz?
– kto jest jej biegowym idolem i wzorem do naśladowania?
– jakie są jej plany na 2024 rok i dalej?

„Biegowe Podcasty” nagrywamy w Studio PLAC przy ulicy Ordynackiej 9/22 w Warszawie. Można słuchać nas bezpłatnie m.in. w serwisach SpotifyDeezerApple PodcastsGoogle Podcasts.

red