Wzrośnie opłata startowa za 46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski

Już 29 września, tradycyjnie w ostatnią niedzielę miesiąca, wystartuje Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa i uczci 100-lecie pierwszego biegu maratońskiego w Polsce. Warto pospieszyć się z zapisami. Niższa cena opłaty startowej będzie obowiązywała tylko do końca czerwca. 

Już teraz na liście startowej Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego jest prawie 5 tys. osób. Tego samego dnia obędzie się też Nice To Fit You Warszawska Dycha – w niej udział zadeklarowało 1,2 tys. biegaczy.

Ostatnia szansa na niższą cenę przy opłacie startowej

Tylko do końca czerwca obowiązują aktualne, niższe opłaty startowe na oba wrześniowe biegi. Ostatnie dni niższych cen to dobry moment by właśnie teraz podjąć decyzję o starcie. Uczestnicy 46. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego wyruszą na trasę 29 września o godzinie 9:00, niebawem poznamy porę startu Nice To Fit You Warszawskiej Dychy.

Niezależnie czy zamierzamy przebiec dystans maratonu, czy bieg na 10 km podczas rejestracji jest możliwość wybrania ścieżki charytatywnej, która z pewnością dodaje jeszcze więcej motywacji do treningów. Zamiast tradycyjnego opłacania pakietu startowego, w ścieżce charytatywnej zakładana jest wirtualna skarbonka. Dzięki promowaniu zbiórek uczestnicy zbierają środki na wybrane organizacje dobroczynne, a po osiągnięciu kwot minimalnych, numer startowy otrzymują w prezencie.

Zapisy prowadzone są na stronie internetowej rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/

Piknik stulecia w Rembertowie

Przed startem tegorocznego 46. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego, z okazji 100-lecia maratonu w Polsce, 7 września w Rembertowie odbędzie się impreza poświęcona obchodom tej wyjątkowej rocznicy. To właśnie tam 2 listopada 1924 roku miał miejsce start pierwszego biegu na królewskim dystansie.

– W ramach wydarzenia nadamy nazwę rondu i otworzymy Aleję Sław Maratonu oraz uhonorujemy wybitne dziesięć postaci tworzących historię maratonu w Polsce – zapowiadają organizatorzy z Fundacji „Maraton Warszawski”.

Na stronie jubileuszu www.100latmaratonu.pl trwa głosowanie, w którym każdy z głosujących może wcielić się w rolę eksperta i wskazać biegaczy, którzy jego zdaniem zasługują na swoje drzewo w Alei Sławy.

Źródło: Fundacja „Maraton Warszawski”