CITY TRAIL po 11 latach zmienia partnera technicznego
Partnerem technicznym CITY TRAIL, największego cylu biegów przełajowych w Polsce została szwajcarska marka On. Oznacza to zakończenie jedenastoletniej współpracy z Salomonem. Niezmiernie sponsorem tytularnym zawodów pozostaje firma Nationale-Nederlanden. Nowy sezon ruszy 30 września, a zapisy wystartują już w czwartek, 27 lipca.
Cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden wystartował w styczniu 2010 roku, a dwa lata później rozpoczęła się współpraca z marką Salomon. Jak podkreślają organizatorzy, na przestrzeni 13 lat zmieniło się wiele: liczba lokalizacji (początkowo biegi odbywały się tylko w Poznaniu), nazwa wydarzenia, trasy zawodów.
– To była długa, partnerska współpraca, która – tak czujemy – przyniosła wiele dobrego polskiemu trailowi. Jesteśmy wdzięczni za ten czas wspólnego działania na rzecz promocji biegów przełajowych i górskich w Polsce. Od sezonu 2023/2024 biegniemy dalej oddzielnie, z poczuciem dobrze wykonanego zadania – mówi Piotr Książkiewicz, organizator CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. – Zmiany są podstawą rozwoju i tak właśnie traktujemy krok, który właśnie postawiliśmy. Wspólnie z marką On zrobimy, co w naszej mocy, by uatrakcyjnić nasz cykl – dodaje.
Co to za marka?
Marka On wywodzi się ze szwajcarskich Alp. Firma została założona w 2010 roku przez byłego triathlonistę Oliviera Bernharda we współpracy z Davidem Allemannem i Casparem Coppettim. Oferuje buty do biegania na ulicy i w terenie. W marcu 2023 roku marka została sponsorem technicznym polskiej tenisistki Igi Świątek.
– Sezon 2023/2024 będzie dla nas wyjątkowy – jesteśmy o tym przekonani. Już teraz czujemy dreszcze myśląc o nowościach, jakie wprowadzamy. Z olbrzymią motywacją i ciekawością czekamy na wrześniowy początek edycji – mówi Justyna Grzywaczewska, PR&Concept Manager Fundacji Krok do Natury.
Sezon 2023/2024 to nie tylko nowy partner techniczny. Niedawno organizatorzy zaprezentowali odświeżony logotyp imprezy – zmieniony został krój pisma w słowach „CITY TRAIL”. Nowa czcionka to Messina Sans, zaprojektowana przez szwajcarskiego typografa Luziego Gantenbeina.
Kolejną nowością jest modyfikacja kategorii wiekowych. Będzie ich aż szesnaście – po osiem kobiecych i osiem męskich.
CITY TRAIL w skrócie
Biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywają się w dziesięciu lokalizacjach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Na jeden sezon składa się 50 biegów na dystansie 5 km oraz krótsze zawody dla dzieci i młodzieży. W edycji 2022/2023 cykl ukończyło 5 480, w tym 1650 dzieci. Zawodników, którzy wystartowali w co najmniej jednym biegu było 9 636, z czego 2 841 to uczestnicy zmagań juniorskich.
Średnia liczba uczestników w każdej imprezie wyniosła 521, z czego 365 w biegu głównym i 156 w CITY TRAIL Junior. Od 2022 roku swoistym finałem edycji jest bieg CITY TRAIL Gold, na który składa się rywalizacja najszybszych kobiet i mężczyzn z dziesięciu lokalizacji CITY TRAIL oraz otwarty bieg towarzyszący – rozgrywany na tej samej trasie, co zawody finałowe. Miasto-gospodarz wydarzenia zmienia się co roku. W 2023 była to Warszawa, a tytuły królowej i króla CITY TRAIL wywalczyli Monika Dubiella z Trójmiasta oraz Sebastian Nowicki z Poznania.
Ważnym elementem CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden jest działalność charytatywna i współpraca z Fundacją Las Na Zawsze. Biegacze po raz kolejny będą sadzić las – wystarczy, że wybiorą pakiet charytatywny podczas zapisów. Te rozpoczną się 27 lipca.
Źródło: Fundacja Krok do Natury