Runmageddon i Reebok łączą siły

14 kwietnia w samym centrum Warszawy, wystartuje pierwszy w Polsce bieg będący połączeniem zawodów ulicznych z biegiem przeszkodowym. Mowa o imprezie Reebok POWERUN by Runmageddon, która będzie efektem współpracy obu marek. Unikalność formuły będzie polegała przede wszystkim na tym, że to uczestnicy sami zdecydują, czy chcą pokonywać przeszkody, czy omijać je i po prostu biec. Dziś na specjalnej konferencji prasowej organizatorzy przedstawili szczegóły wydarzenia oraz ambasadorów biegu – Jaro Bienieckiego i Annę Kiełbasińską.

Przeszkoda czy bieg? Te pytania w pełni oddają ideę wydarzenia organizowanego przez Reebok i Runmageddon. POWERUN to pierwszy w Polsce bieg, podczas którego uczestnicy sami decydują, jak chcą pokonać trasę – czy wybrać przeszkody, czy po prostu biec. Jeśli postawią na przeszkodę i uda im się ją pokonać, wówczas ich wysiłek zostanie nagrodzony odjęciem 1 minuty od końcowego wyniku. Ta reguła dotyczy każdej przeszkody – tym samym za 10 przebytych utrudnień można zyskać aż 10 minut. Uczestnikom, którzy nie zdecydują się na pokonywanie przeszkód pozostanie szybki bieg do mety. Dokładnie tak jak na każdym innym biegu ulicznym.

Trasa POWERUN nie będzie posiadała atestu PZLA, mimo to zostanie wyposażona w kilkanaście punktów pomiaru czasu, aby precyzyjnie ustalić wyniki tej rywalizacji. Po drodze nie zabraknie punktów odżywczych, chociaż jeszcze nie znamy ich lokalizacji.

Uczestnicy biegu Reebok POWERUN by Runmageddon pobiegną przez najbardziej urokliwe części Warszawy – Stare Miasto i Bulwary Wiślane. Z deklaracji organizatorów wynika, że trasa mierzyć będzie około 10 km, a na drodze uczestników stanie 10 zróżnicowanych pod kątem trudności przeszkód. Jeszcze nie znamy dokładnego przebiegu trasy, ma zostać podana do wiadomości na co najmniej miesiąc przed wydarzeniem. Na konferencji prasowej nie pokazano również medalu, ale z zapowiedzi organizatorów wynika, że ma być atrakcyjny.

Organizatorzy spodziewają się, że w imprezie weźmie udział 5 tysięcy uczestników i taki ustanowili limit miejsc. Nie obawiają się negatywnego wpływu na frekwencję innych wydarzeń sportowych, które będą odbywać się w tym samym terminie takich jak np. Barbarian Race.

– Bieganie jest jednym z najpopularniejszych sportów w Polsce i na świecie. Biegać może każdy i biegać można wszędzie. Marka Reebok chce rozwijać bieganie w Polsce, nie tylko oferować nowe produkty jak buty czy odzież, ale chcemy też zaoferować doświadczenie biegania w nowej, unikalnej formule. Dlatego proponujemy udział w Reebok POWERUN by Runmageddon czyli połączenie miejskich biegów z biegami przeszkodowymi. Coś, czego w Polsce a może nawet i na świecie jeszcze nie było. – powiedziała Eliza Godzimirska, Brand Activation Manager Reebok Poland.

– My jako Runmageddon chcemy inspirować ludzi do zmian, do tego by podejmowali wyzwania, więc sami też tych wyzwań poszukujemy. Takim z pewnością będzie nowa formuła biegu POWERUN, w której połączymy bieg uliczny z biegiem przeszkodowym – dodaje Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu.

Ambasadorami biegu Reebok POWERUN by Runmageddon zostały dwie osoby, które reprezentują dwa różne style biegowe: POWER, czyli przeszkody – Jaro Bieniecki, założyciel Runmageddonu oraz RUN, czyli szybkość – Anna Kiełbasińska, czołowa polska sprinterka na dystansie 200 metrów.

Nie ukrywam, że pokonywanie przeszkód podczas biegu będzie dla mnie bardzo kuszące. Poniekąd będzie to takie spełnienie moich marzeń sprzed lat, ponieważ jestem zawodowym wojskowym w Siłach Powietrznych a bardzo interesuję się także Siłami Specjalnymi i zawsze szukałam tego typu atrakcji. Teraz dzięki biegowi Reebok POWERUN by Runmageddon będę miała okazję spełnić swoje małe marzenie – mówiła Anna Kiełbasińska.

Podczas POWERUN zawodnicy zmierzą się z 10 przeszkodami, dobrze znanymi uczestnikom Runmageddonów:

 • Multirig – konstrukcja z zawieszeniem drążków i kół gimnastycznych. Zawodnicy mogą używać wyłącznie kończyn górnych do przedostania się z punktu początkowego do punktu końcowego
 • Helikopter – wspinanie się do góry po pionowej drabince
 • Pole dance – wspięcie po grubych, pochylonych rurach na górną część konstrukcji i zjazd po pionowej rurze
 • Wahliwa – zawieszona pod kątem kratownica z łańcuchem. Zadaniem uczestników jest przedostanie się z jednego końca ściany na drugi przy pomocy podwieszonej metalowej siatki
 • Parkour – połączenie kilku przeszkód o miejskim charakterze
 • Ściana z opon / łańcuchów – zawodnik przedostaje się ponad wierzchołkiem ściany z jednej jej strony na drugą przy użyciu opon / łańcucha
 • X-man – pokonanie przeszkody z punktu początkowego do końcowego po łańcuchach
 • Hope to rope – wspinaczka po ścianie i przedostanie się na drugą stronę
 • Czarna wdowa – przejście metalowej konstrukcji pomiędzy linami na drugą stronę
 • Porodówka – kilka rzędów opon, przytwierdzonych do ziemi drewnianym palem. Przeszkodę można pokonać przeciskając się na drugą stronę przez niewielki otwór pozostawiony pod oponami

Start oraz meta mieścić się będą w Parku Fontann przy Bulwarach Wiślanych. Tam też zlokalizowane zostanie miasteczko biegowe, w którym oprócz pakietów startowych, na wszystkich odwiedzających czekać będzie szereg atrakcji przygotowanych przez markę Reebok. W specjalnie zbudowanej strefie będzie można, między innymi, przetestować oraz kupić rekomendowane do biegu POWERUN buty Reebok FLOATRIDE, spersonalizować swoją koszulkę startową czy spotkać się z ambasadorami marki i ekspertami.

Informacje praktyczne

Reebok POWERUN by Runmageddon odbędzie się w sobotę, 14 kwietnia. Start imprezy przewidziany jest na godz. 9:00, a całe wydarzenie potrwa do 18:00. Uczestnicy biegu będą ruszać seriami, co 15 minut, w grupach po ok 150 osób.

 • Start zapisów: dzisiaj – 30 stycznia
 • Liczba miejsc: 5 000
 • Ceny pakietów: im wcześniej tym taniej, ceny od 79 PLN

W pakiecie startowym znajdą się, m.in. koszulka techniczna biegu POWERUN marki Reebok, zniżka na zakup butów Reebok FLOATRIDE oraz napoje. Odbiór pakietów startowych będzie możliwy od 13 kwietnia w miasteczku biegowym w Parku Fontann.