TriCity Trail Półmaraton – rejestracja otwarta

 

W środę, 17 stycznia ruszyły zapisy do czwartej edycji przełajowego półmaratonu towarzyszącego biegowi ultra TriCity Trail. Zawody są rozgrywane na malowniczej pętli poprowadzonej ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w okolicy Wejherowa. W tym roku impreza odbędzie się 8 lipca.
21 km wrażeń 
TriCity Trail Półmaraton to bieg, który rozpoczyna się płaskim, asfaltowym odcinkiem. Po dwóch kilometrach trasa wbiega do lasu i zaczyna się najciekawszy fragment – kilka kilometrów urozmaiconego terenu, w dużej mierze prowadzącego pod górę. Nie są to jednak duże przewyższenia – na 10-kilometrowym odcinku uzbierało się +280 metrów. Kiedy biegacze miną tabliczkę z oznaczeniem 12. kilometra będą mogli odetchnąć – dalsza część dystansu to długi zbieg ciągnący się niemal do samej mety. Ta będzie zlokalizowana w Parku Miejskim w Wejherowie.
Start półmaratonu jest zaplanowany na 8 lipca na godz. 9:00, w Parku Miejskim w Wejherowie. Limit czasu na pokonanie 21 km to 3,5 godziny. Limit zawodników – 600 osób. Opłata startowa do końca maja wynosi 50 zł.
Warto wspomnieć, że w edycji 2017 zwyciężył Rafał Kołodzik (jego czas to 1:21:13). Wśród kobiet wygrała Monika Rolbiecka (z czasem 1:34:23).

Do wyboru też dłuższe biegi
TriCity Trail Półmaraton jest dystansem towarzyszącym biegowi ultra – 80 km+ oraz zawodom na dystansie Maraton+ (47 km). W obu biegach limity miejsc to 250 zawodników. W edycji 2018 odbędzie się także Sztafeta 80 km+. Zapisy do tych biegów trwają od grudnia.
Zawody dla dzieci i młodzieży
W ramach lipcowej imprezy zaplanowane są także biegi dla dzieci i młodzieży – TriCity Trail Junior. Najmłodsi będą rywalizować na dystansach od 300 m do 2 km. Rejestracja została otwarta również 17 stycznia.
W poprzedniej edycji TriCity Trail wzięło udział blisko 800 uczestników. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Sport Dla Każdego – organizator największego cyklu biegowego w Polsce – CITY TRAIL, który odbywa się w 11 miastach: Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Więcej informacji i zapisy znajdują się na stronie www.tricitytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się też na profilu imprezy na Facebook’u.