Epickie błoto i świetne przeszkody, czyli Adrenaline Rush Gold Autumn. Na podium Hajnos i Szaruga

W ubiegłą sobotę w Osadzie Młynarza w Radotkach k. Płocka odbyła się ostatnia w tym roku edycja terenowego biegu z przeszkodami Adrenaline Rush pod nazwą Gold Autumn. W ramach imprezy zorganizowane zostały biegi na dystansie 5 i 10km odpowiednio z co najmniej 25 i 50 przeszkodami, w których łącznie wzięło udział 531 osób. Rywalizację w fali Elite w biegu 10 km wygrali Dawid Hajnos z ekipy Gorący Potok Team oraz Małgorzata Szaruga startująca w barwach Socios Silesia.

Impreza w Radotkach zaczęła się od startu serii Elite na dystansie 10km, w której pobiegło 49 osób. Z wymagającą trasą najlepiej poradził sobie Dawid Hajnos, który dotarł do mety z wynikiem 1:03:02. Wyprzedził tym samym Tomasza Oślizło (xRunners) o ponad 3 minuty. Trzecie miejsce wywalczył Robert Bandosz z ekipy Koniuchy OCR z wynikiem 1:08:53.

Czułem, że będzie to mój dzień, bo dobrą formę prezentowałem już od pewnego czasu. Trasa, która dla mnie była naprawdę świetna tylko to potwierdziła. Naprawdę była doskonale przygotowana i nie brakowało niczego, co powinno być na trasie dobrego biegu OCR. – powiedział nam Dawid Hajnos. – Były momenty płaskiego biegu, ale także zdarzały się podbiegi. Przede wszystkim przeszkody były na świetnym poziomie, które sprawdziły nasze umiejętności. Emocje były praktycznie aż do samego końca i tak naprawdę dopiero w końcówce rozstrzygnęło się, kto wygra ten bieg. Cieszę się, że to właśnie mnie udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. – dodał zawodnik Gorący Potok Team.

Małgorzata Szaruga

W serii Elite wystartowało 8 kobiet. Żelazną faworytką była Małgorzata Szaruga i to właśnie ona dobiegła do mety jako pierwsza uzyskując czas 1:25:12. Druga była Katarzyna Baranowska z OCR Team Włocławek z wynikiem 1:28:32. Podium uzupełniła Małgorzata Daszkiewicz reprezentująca Power Training. Jej czas to 1:41:49.

Po zawodnikach Elite na dystansie 10 km wystartowały jeszcze 4 fale Open. Co ciekawe, w rywalizacji tej wziął udział Piotr Łobodziński, którego zwykle widujemy walczącego wśród najlepszych zawodników. Wystartował jednak w Open, ponieważ nie został przez organizatorów dopuszczony do startu w Elite w związku z wyczerpaniem się miejsc w tej fali. Ostatecznie zawodnik OCRA Poland z wynikiem 1:01:54 pewnie zwyciężył w Open przed Marcinem Błaszczykiem, który uzyskał czas 1:09:17.

O 12:30 ruszył drugi bieg, tym razem na dystansie 5 kilometrów z 25 przeszkodami. Tym razem zabrakło fali Elite, wszyscy uczestnicy pobiegli w fali Open. Jako pierwszy do mety z czasem 00:37:21 dotarł Tomasz Oślizło, mimo że jak twierdzi, ten start potraktował na luzie. – Dwa starty w jeden dzień – nieczęsto się to zdarza. Podczas pierwszego startu na 10 km trochę podkręciłem kostkę, dlatego podczas biegu na piątkę starałem się biec więcej na palcach, żeby ją odciążyć. – powiedział po biegu. – Rozkręciłem się dopiero na trzecim km, natomiast ten bieg zrobiłem na tętnie 146, więc bardziej dla zabawy. Co do samego biegu to po prostu mistrzostwo wszystko na najwyższym poziomie. – podsumował.

Drugie miejsce w biegu na 5 km zajął Kamil Urbański z Algraf Race Team z wynikiem 00:40:07 a trzeci tak samo jak w pierwszym biegu w Radotkach był Robert Bandosz z ekipy Koniuchy OCR. Czas jaki uzyskał to 00:42:38.

Wsród kobiet ponownie tryumfowała Małgorzata Szaruga, która uzyskała wynik 00:56:37. Na podium stanęły jeszcze Anna Orłowska (U Rock Toruń) z czasem 1:15:48 oraz Maria Wiśniewska, która uzyskała wynik 1:17:24.

Oprócz dorosłych w Adrenaline Rush Kids bawiły się dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Najmłodsze startowały na dystansie 400 metrów z 10 przeszkodami, a nieco starsze pokonywały dystans 1100 metrów, na którym było 20 przeszkód. Biegi Kids miały formę rekreacji i zabawy, dlatego nie prowadzono klasyfikacji i pomiaru czasu, a każdy, kto ukończył bieg otrzymał pamiątkowy medal.

Adreanline Rush

Ostatnia w tym sezonie odsłona Adrenaline Rush była jednocześnie okazją do zdobycia przepustki na Mistrzostwa Europy OCR, które w przyszłym roku odbędą się w Gdyni. Wcześniej jednak, w dniach 19-21 października w Londynie odbędą się Mistrzostwa Świata OCR, na które wybiera się mocna ekipa zawodników z Polski.

md

fot. Paweł Krupa