Ostatnie 1,5 tysiąca miejsc na bieg Wings For Life w Poznaniu

Jak poinformowali organizatorzy 6. edycji biegu Wings for Life World Run w Poznaniu w sprzedaży zostało tylko 1,5 tysiąca miejsc z dostępnej puli 8 tysięcy pakietów. Wszyscy startujący 5 maja w stolicy Wielkopolski otrzymają koszulkę startową od 4F nawiązującą do dobroczynnej idei biegu. Osoby, które zapiszą się do 17 marca pobiegną ze  spersonalizowanym numerem startowym. 

Dokładnie 5 maja, o godzinie 13:00 czasu polskiego, ludzie na całym świecie wyruszą na trasy w wyznaczonych lokalizacjach i zaczną bieg „dla tych, którzy nie mogą”. Po 30 minutach w pogoń za nimi wyruszą Samochody Pościgowe wyznaczające symboliczną linię mety i eliminujące kolejnych uczestników.

W 2019 roku zmieni się prędkość ruchomej mety. Samochody Pościgowe zwiększą tempo po 30 kilometrze. Dla większości uczestników zmiany te nie będą odczuwalne, natomiast zapowiada nam się znacznie bardziej wyrównana walka o tytuł globalnego zwycięzcy.

– Zdecydowana większość biegaczy zupełnie nie ma się czym martwić. Dopiero zbliżając się do dystansu maratonu trzeba lekko przyspieszyć. Natomiast później kierowca wciska w pedał podłogę… Wydaje mi się, że rywalizacja będzie się rozstrzygać w granicy 65-70 km – zmianę formatu Światowego Biegu komentuje Bartek Olszewski, prowadzący bloga warszawskibiegacz.pl

Miasteczko biegacza i start, podobnie jak w ubiegłym roku, zlokalizowane będą na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W pakietach startowych uczestnicy otrzymają specjalnie zaprojektowane przez zespół 4F koszulki. Nadruk inspirowany linią kręgosłupa nawiązuje do działalności fundacji Wings for Life finansującej badania nad urazami rdzenia kręgowego.

Trening w Warszawie

Z okazji pierwszego dnia wiosny organizatorzy zapraszają miłośników biegania z Warszawy na „Otwarty trening przed Wings for Life World Run 2019”. W czwartek (21 marca) o 19:00 na Agrykoli odbędzie się spotkanie z trenerami Biegam Bo Lubię i ambasadorami Światowego Biegu, min.: Dominiką Stelmach, Bartkiem Olszewskim, Jakubem Przygońskim, Pawłem Januszewskim, Łukaszem Stasiakiem, dr Wojciechem Słowińskim, Pawłem Krochmalem. Po rozgrzewce uczestnicy zostaną zaproszeni do sali konferencyjnej na rozmowy z gośćmi specjalnymi na temat formatu i idei biegu.

mat. pras.