Królewska Przebieżka z Chajzerem dla dzieci z domów dziecka. Potrzebnych 300 biegaczy

Znany z prowadzenia akcji charytatywnych Filip Chajzer rzuca biegaczom kolejne wyzwanie. Jeżeli 12 maja o godzinie 9:00 na Tarasie Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich w Warszawie na jego zaproszenie stawi się minimum trzysta osób na Królewską Przebieżkę na dystansie 5km, firma New Balance wesprze dzieci z domów dziecka swoimi produktami o wartości 30 tysięcy złotych. Akcja promowana mediach społecznościowych zabawnym filmem wzbudza duże zainteresowanie biegaczy. 

Dziennikarz TVN zaprasza do udziału w Królewskiej Przebieżce w specjalnym filmie, w którym obok niego wystąpił m.in. jego ojciec Zygmunt Chajzer oraz reprezentujący markę New Balance Marcin Mikusek.

Filip Chajzer wciela się w nim rolę Króla Filipa „Wartkonogiego” Słońce, który rzuca wyzwanie cechowi krawieckiemu New Balance z miasta Boston w stanie Massachusetts. Klip został nagrany w Pałacu na Wodzie w Łazienkach Królewskich.

Akcja wzbudza spore zainteresowanie w mediach społecznosciowych, o czym świadczą liczne posty biegaczy publikowane na fanpage dziennikarza. Strona wydarzenia na Facebooku zgromadziła już ponad 800 osób deklarujących udział w biegu, dodatkowo ponad 2 tysiące osób jest nim zainteresowanych.

Wśród postów w mediach społecznościowych pojawiły się i takie, których autorzy podważają sens organizacji biegu na kilkaset osób w Łazienkach Królewskich. Wskazywali, że takie wydarzenie może negatywnie wpłynąć na zwierzęta mieszkające w parku.

– Zaufajcie nam, wiemy co robimy. Zorganizujemy wszystko tak, że żadnej wiewiórce włos z kity nie spadnie – odpisały Łazienki Królewskie.

Jeśli w wydarzeniu faktycznie weźmie udział co najmniej 300 osób, sprzęt trafi do dzieci z domów dziecka, które 1 czerwca odwiedzą Łazienki Królewskie.

Chajzer przyjmuje wyzwania

Królewska Przebieżka to nie pierwsza akcja charytatywna realizowana przez Filipa Chajzera i markę New Balance. Wszystko zaczęło się w 2016 roku od wysyłania dzieciom na Zanzibarze sprzętu piłkarskiego.

W kwietniu ubiegłego roku na PGE Narodowym odbył się #TurboChajzeRun. Był to wynik wyzwania, jakie New Balance rzucił Filipowi Chajzerowi. Amerykańska marka zobowiązała się przekazać sprzęt sportowy o wartości 10 tysięcy złotych dla dzieci z domu dziecka pod warunkiem, że prezenter wystartuje w zorganizowanym biegu na 10km. Chajzer podbił stawkę i zamiast wziąść udział w biegu zorganizował…własną imprezę.

Zaproponował, że jeśli na jego zaproszenie 300 osób wraz z nim pokona 10 pętli dookoła PGE Narodowego to New Balance przekaże sprzęt o wartości 30 tysięcy złotych i dodatkowo zapłaci 10 złotych za każdego uczestnika w sprzęcie tej marki. Ostatecznie w biegu wystartowało kilka razy więcej biegaczy niż zakładane 300 osób, a do dzieci trafił sprzęt amerykańskiej marki.

Z kolei w lutym Filip Chajzer pomógł w zbieraniu środków na leczenie 5-letniego Maciusia Rogali, który cierpi na niedorozwój nogi. Przyjął wyzwanie New Balance, który zaproponował, że przekaże na ten cel 20 tysięcy złotych, jeśli dziennikarz przebiegnie 200 metrowe okrążenie na Arena Toruń w czasie poniżej 50 sekund. Dodatkowo, kwota miała zostać zwiększona o 1000 zł za każdą „urwaną sekundę”.

Chajzer sprostał temu zadaniu w niecałe 31 sekund, a tym samym na leczenie małego mieszkańca Oleśnicy trafiły środki w kwocie 38 tysięcy złotych.

red