Kolorowe medale dla uczestników 11. Silesia Marathon

Organizatorzy 11. Silesia Marathon, który odbędzie się 6 października przedstawili projekt medali, które zawisną na szyjach biegaczy przekraczających linię mety na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Krążki są w trzech różnych kolorach. Granatowe otrzymają maratończycy, czerwone kończący półmaraton, a szare biegacze, którzy uporają się z dystansem ultramaratonu.

Tegoroczne medale Silesia Marathon to połączenie tradycji i nowoczesności. Klasyczny złoty krążek został wzbogacony o trójwymiarowe i kolorowe elementy. Organizatorzy pozostają wierni granatowi i czerwieni.

– Te właśnie barwy będziecie mogli zobaczyć na medalach – pierwszą na awersie maratońskiego trofeum, drugą na krążku półmaratonu. Na piersiach ultramaratończyków zawisną za to medale w odcieniach srebra i szarości. Oprócz tego na medalach swoje miejsce znalazły niezmiennie dystans i nazwy wszystkich miast wchodzących w skład trasy biegu – informują organizatorzy Silesia Marathon. – Tegoroczny medal z widocznym motywem Pomnika Powstańców Śląskich celebruje obchody 100-lecia wybuchu powstań śląskich. Mamy nadzieję, że taki medal będzie nie tylko piękną pamiątką z biegu oraz zwieńczeniem podjętego wysiłku, ale i wspaniałym upamiętnieniem historii Śląska – dodają.

Każdy zawodnik po otrzymaniu medalu, będzie mógł wygrawerować na nim swoje nazwisko i osiągnięty czas. Taką pamiątkę będzie sobie można sprawić na stoisku grawerskim znajdującym się w okolicach mety.

Wcześniej Silesia Marathon przedstawił projekt oficjalnej koszulki technicznej imprezy. Znalazł się na niej taki sam projekt graficzny, jak na medalu.  

W programie imprezy, która odbędzie się 6 października znajduje się maraton, półmaraton, ultramaraton na dystansie 50km oraz Mini Silesia Marathon. Dotychczas na wszystkie imprezy zarejestrowało się ponad 4,6 tysiąca uczestników.

Pakiet startowy na Silesia Marathon kosztuje 120 złotych, za udział w ultramaratonie trzeba zapłacić 20 złotych więcej. Wpisowe na półmaraton to 100 złotych. Podane ceny obowiązują do 29 sierpnia.

Zapisy na wszystkie dystanse trwają do 19 września na tej stronie.

red