„Lekka Piątka”. W Warszawie i w Poznaniu będzie można pościgać się na 5km

Na biegowej mapie Polski pojawi się nowy, wyjątkowy bieg na 5 kilometrów. A dokładnie „Lekka Piątka”, która odbędzie się 11 września w Warszawie i  26 września w Poznaniu w ramach mityngów lekkoatletycznych 1MILA. Bieg rozegrany zostanie częściowo na stadionowej bieżni, a częściowo na asfalcie, a to oznacza jedno: szybkie i niezwykle emocjonujące ściganie. 

W tym roku po raz pierwszy w ramach imprezy „1MILA – mityng lekki i atletyczny” będzie można wystartować w aż czterech konkurencjach. Poza biegiem na 1 Milę (1609m – w randze Amatorskich Mistrzostw Polski/Poznania w biegu na milę), rywalizować będzie można również w „Lekkiej Piątce” (5km), drużynowo w Sztafetach 4x400m, a najmłodsi biegacze w bezpłatnych Kinder Joy of moving Biegach Dzieci (100m, 400m i 800m). Impreza rozplanowana jest w ten sposób, że można pobiec na kilku dystansach.

Czeka bieżnia i asfalt

„Lekka Piątka”, która o godzinie 9:00 otworzy mityng, to całkowita nowość i zapowiada się naprawdę wyjątkowo. Trasa biegu będzie przebiegać częściowo po tartanie, a częściowo po asfalcie. Bieg rozpocznie się okrążeniem stadionu, a później zawodnicy wybiegną na dwie szybkie, asfaltowe pętle. W Warszawie uczestnicy rywalizować będą po alejach kampusu AWF, a w Poznaniu po przepięknych terenach Ogrodu Dendrologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego, które otaczają stadion POSiR Golęcin. Bieg zakończy się ponownie okrążeniem stadionu, przy aplauzie kibiców. Organizatorzy podkreślają, że te trasy są wręcz stworzone do bicia życiówek.

 – Nie ma imprezy dla amatorów, która lepiej oddaje magię biegania na stadionie! – mówią zgodnie olimpijczycy, ambasadorzy 1MILI, Joanna Jóźwik i Marcin Lewandowski, którzy będą obecni na imprezie w Poznaniu.

Każdy zawodnik poczuje się jak zawodowiec, gdy otrzyma imienny numer startowy i zostanie imiennie wyczytany na start swojej serii. Oprawy dopełnią profesjonalny komentarz sportowy i stadionowy doping.

Trwają zapisy

Zapisy internetowe na „Lekką Piątkę” i pozostałe dystanse  trwają na tej stronie internetowej. Pakiet startowy na „piątkę” kosztuje 55 złotych i zawiera imienny numer startowy, izotonik, wodę, baton energetyczny, chip zwrotny i medal na mecie.

Za udział w zawodach na dystansie 1MILI (1609m) zapłacić trzeba 39 złotych, a wpisowe za czterosobową drużynę startującą w Sztafecie wynosi 99 złotych.

Pakiet startowy na każdą z konkurencji można kupić w wariancie charytatywnym. W ramach tej ścieżki można przekazać cegiełkę o wartości 10 złotych na wsparcie Programu Stypendialnego „WYBIEGAJ w PRZYSZŁOŚĆ” Fundacji Zdrowy Ruch, który pomaga młodym, zdolnym sportowcom w trudnej sytuacji materialnej.

Uczestnicy, którzy zdecydują się udzielić wsparcia w dniu zawodów otrzymają wyjątkowy, złoty numer startowy oraz dedykowany gadżet sportowy.

1MILA – mityng lekki i atletyczny

1MILA to wydarzenie całodzienne. Poza konkurencjami biegowymi, dla biegaczy i kibiców przygotowane będą liczne atrakcje. Obok stadionu stanie strefa expo, foodtrucki i sportowe miasteczko dla dzieci. Przez cały czas trwania imprezy będzie działać także Milowa Akademia Biegowa Totalizatora Sportowego, czyli strefa spotkań z gwiazdami i ekspertami. Rozmowy będą poprzeplatane licznymi konkursami z nagrodami.

1MILĘ organizuje Fundacja Zdrowy Ruch we współpracy ze Sportfolio. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Partnerami imprezy są: Totalizator Sportowy, Żabka, Kinder Joy of moving, Amica, Garmin oraz Oshee. Projekt wspierają: Miasto Poznań, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Bielany oraz AWF Warszawa.

Źródło: 1MILA

fot. Sportografia.pl