Kolejny sezon Ligi Biegowej. Można wygrać nagrody

Trwa kolejny sezon Ligi Biegowej – całorocznej, ogólnopolskiej rywalizacji, w której wygrywają nie tylko najszybsi, ale również najwytrwalsi biegacze. Udział w zabawie jest całkowicie bezpłatny, a dołączyć do niej może dosłownie każdy. W tym sezonie Liga Biegowa ma dodatkowo wymiar charytatywny.

Liga Biegowa to inicjatywa dla biegaczy prowadzona przez Fundację Zdrowy Ruch, współfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Platforma istnieje od ośmiu lat i zgromadziła już ponad 9 tysięcy biegaczy z całej Polski. Głównym celem zabawy jest motywowanie do regularnego ruchu.

Jakie zasady Ligi Biegowej?

Wystarczy zarejestrować się na platformie i brać udział w zawodach biegowych. Dzięki współpracy z platformą Enduhub wszystkie wyniki z biegów są automatycznie ściągane na profile użytkowników i przeliczane na punkty. Można rywalizować w kilkudziesięciu różnych kategoriach. Co roku w gronie zwycięzców jest ponad 150 osób. Organizatorzy zabawy nagradzają bowiem nie tylko w kategoriach open, ale również wiekowych, drużynowych i z podziałem na poszczególne dystanse.

Liga Biegowa to także silna społeczność, ale również duża dawka wiedzy i motywacji. Na stronie regularnie pojawiają się artykuły, z których można dowiedzieć się jak zdrowo się odżywiać i trenować. Dodatkowo każdy zarejestrowany uczestnik Ligi ma do dyspozycji kalendarz biegów oraz historię swoich dotychczasowych startów.

Napoje od biegaczy dla biegaczy

W tym roku Liga Biegowa zyskała też wymiar dobroczynny. Celem jest przekazanie jak większej liczby napojów dla dzieci i młodzieży trenującej lekkoatletykę w lokalnych klubach biegowych w całej Polsce.

– Każde pokonane przez Ciebie 20 km przełoży się na 1 butelkę napoju OSHEE (wód i napojów witaminowych) dla potrzebujących klubów. W ten sposób każdy zarejestrowany użytkownik pomaga, bo każdy przebiegnięty kilometr wspiera nasz cel charytatywny! Na koniec roku zliczymy wszystkie kilometry pokonane przez uczestników Ligi Biegowej i przekażemy odpowiednią pomoc do 16 klubów biorących udział w akcji – informują organizatorzy.

Inicjatywa jest elementem Programu „Wybiegaj w Przyszłość”, prowadzonym przez Fundację Zdrowy Ruch, organizatora Ligi. W ramach Programu przyznawane są roczne stypendia sportowe dla młodych, zdolnych biegaczy w wieku 14-17 lat, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Organizowane są także otwarte, bezpłatne warsztaty edukacyjne dla zawodników, trenerów oraz rodziców. Więcej informacji o Programie są dostępne na : www.FundacjaZdrowyRuch.pl

Jak dołączyć do Ligi Biegowej?

Należy wejść na stronę www.ligabiegowa.pl i utworzyć konto. W ciągu 24 godzin profil uczestnika powinien wypełnić się wynikami z biegów, w których dotychczas brał udział.

Źródło: Fundacja Zdrowy Ruch