Ostatnia szansa, aby dołączyć do Ligi Biegowej

Rywalizacja w ramach Ligi Biegowej trwa tylko do końca listopada. Bezpłatna inicjatywa pozwala porównywać się z biegaczami z całej Polski, a przy okazji wspierać młodzież trenującą w klubach lekkoatletycznych. To ostatni moment, aby dołączyć do zabawy.

Czekają medale i nagrody

Liga Biegowa automatycznie pobiera wyniki z wszystkich krajowych i międzynarodowych biegów i przelicza je na punkty. Dzięki temu jej uczestnicy mogą grywalizować z biegaczami z całej Polski, porównywać statystyki i dodatkowo motywować się do treningów. Pod uwagę brane są cztery najpopularniejsze dystanse: 5 km, 10 km, 21,1 km oraz 42,2 km. Indywidualnie, a także drużynowo. Rywalizacja trwa tylko do końca listopada.

– Wejdź na stronę Ligi Biegowej, zarejestruj się i poczekaj, aż na Twoim profilu pojawią się „życiówki” z listopadowych biegów – podpowiadają organizatorzy.

Liga zgromadziła już ponad 9 tysięcy biegaczy z całej Polski. Zasady zabawy są niezwykle proste, a przystąpić do niej można w dowolnym czasie. Wystarczy się zarejestrować na stronie www.LigaBiegowa.pl

– W grudniu rywalizacja jest podsumowywana i ogłaszani są zwycięzcy w poszczególnych kategoriach. Wygrywają nie tylko najszybsi, ale również najwytrwalsi. Zwycięzców jest ponad 140. Najlepsi z ponad 80 kategorii otrzymują wyjątkowe, personalizowane medale – informują organizatorzy z Fundacji Zdrowy Ruch.

Każdy uczestnik zabawy może na swoim profilu zobaczyć zestawienie wszystkich swoich zarejestrowanych wyników, dlatego Liga Biegowa to odpowiednie narzędzie do motywowania się do regularnych treningów i śledzenia postępów. Rozbudowany ranking wyników pozwala też porównywać się z innymi biegaczami z całej Polski lub np. tylko ze swojego miasta czy swojej kategorii wiekowej.

Każdy wybiegany kilometr pomaga

Inicjatywa ma także wymiar charytatywny. „Wybiegaj w Przyszłość z Oshee” to akcja organizowana w ramach Ligi, wspierająca polską młodzież, która trenuje lekkoatletykę. Organizator we współpracy z marką Oshee, przelicza wybiegane przez uczestników Ligi kilometry, na napoje dla młodzieży trenującej w klubach lekkoatletycznych w całej Polsce.

Ligę Biegową prowadzi Fundacja Zdrowy Ruch. Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

red