adidas Runners wbiegają do Trójmiasta

Trójmiasto to trzecia po Warszawie i Poznaniu lokalizacja w Polsce, w której działalność rozpoczyna oferująca bezpłatne treningi otwarta społeczność adidas Runners. W sobotę, 28 maja w Gdańsku odbędzie się inauguracyjny trening połączony z eko warsztatami. 

Trójmiejscy biegacze będą mogli ćwiczyć pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Kapitanem społeczności został Florian Pyszel, pasjonat biegów górskich, który prowadzi również podcast biegowy „Świat Okiem Biegacza”. Zespół trenerski uzupełniają  Krzysztof Żygenda i Weronika Orczyk.

Treningi adidas Runners Tricity będą organizowane cyklicznie w Gdyni oraz w Gdańsku. Będą dostosowane zarówno dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem, jak i tych, którzy mają już setki przebiegniętych kilometrów za sobą.

Pobiegną dla oceanów

Z okazji inauguracji społeczności adidas Runners Tricity w najbliższą sobotę, 28 maja w 100czni w Gdańsku zostanie zorganizowane wydarzenie, podczas którego uczestnicy wezmą udział we wspólnym treningu. Zjedzą razem pizzę i poznają bliżej skład trenerski. Po odpoczynku będzie również możliwość wzięcia udziału w warsztatach z robienia woskowijek – ekoalternatywy dla plastikowych folii spożywczych i jednorazowych pojemników. Całemu wydarzeniu będzie towarzyszyć profesjonalna oprawa muzyczna DJ’a @mattz_fresh.

Podczas treningu uczestnicy będą mogli zarejestrować swoją aktywność w aplikacji adidas Running w ramach projektu Run For The Oceans – globalnej inicjatywy adidas i Parley For The Oceans. Jej celem jest łączenie ludzi na całym świecie w działaniach na rzecz zmniejszenia ilości plastiku w morzach i oceanach.

Każdy może dołączyć

Społeczność adidas Runners jest otwarta dla wszystkich – zarówno początkujących biegaczek i biegaczy, jak i osób regularnie startujących w zawodach. Zapisy na bezpłatne treningi są możliwe przez aplikację adidas Running oraz na stronie adidas Runnes, a więcej informacji na temat treningów, trenerów oraz nadchodzących wydarzeń można znaleźć na grupie adidas Runners Tricity.

adidas Runners to globalna społeczność, która łączy ludzi z różnych środowisk i etapów życia, ale z tą samą pasją – pasją do sportu, a przede wszystkim do biegania. Od 2017 roku w Warszawie funkcjonuje adidas Runners Warsaw, a od kwietnia mieszkańcy Poznania mają możliwość biegać pod okiem trenerów w adidas Runners Poznań. 21 maja do rodziny adidas Runners dołączy Trójmiasto.

Źródło: materiały prasowe adidas

fot. Seven Shots