Bartłomiej Przedwojewski szczerze o błędach i przetrenowaniu 

Eksportowy polski biegacz górski Bartłomiej Przedwojewski był gościem “42,195 FM – podcasty o bieganiu”. Zawodnik z rozbrajającą szczerością opowiedział o okolicznościach jakie doprowadziły go do przetrenowania i wyłączyły z treningu na 3 miesiące. 

Słuchaj podcastu:

Tych, którzy śledzą biegi górskie z pewnością nie trzeba przekonywać, że Bartłomiej Przedwojewski to najlepszy polski góral. Pozostałym niech za argument posłuży to, że jest on zwycięzcą najbardziej prestiżowego cyklu biegów górskich na świecie – Golden Trail World Series.

Jego duet, z trenerem Andrzejem Orłowskim, słynie z bardzo szerokiego i otwartego podejścia do treningu biegowego. Oprócz tego, że nie boją się oni ryzyka i eksperymentu, to nie boją się również przyznać do błędu. Jednym z tych błędów było przetrenowanie, przez które Bartek wypadł z treningu na 3 miesiące.

Skoro takie wpadki mogą przydarzać się doświadczonemu teamowi, to wierzcie, że mogą przytrafić się również nam. Z najnowszego odcinka “42,195 FM – podcasty o bieganiu” dowiecie się z pierwszej ręki, jakie symptomy i znaki ostrzegawcze nie powinny być przez nas lekceważone w treningu, aby nie wpakować się w tarapaty.

W odcinku również:

– dlaczego tak trudno jest zdiagnozować przetrenowanie?
– ile miejsca na eksperymenty jest w dobrym planie treningowym?
– dlaczego praca nad słabymi stronami obarczona jest ryzykiem?
– jakie myśli są w głowie biegacza, który słyszy, że jego trener pogubił się w treningu?

Źródło: 42,195 FM Podcast