Biegacz kontra triathlonista! Nowy podcast 42,195 FM

Triathlon to dyscyplina stosunkowo młoda i innowacyjna, a wiele rozwiązań stosowanych w innych sportach wywodzi się właśnie ze świata tri. Czy są elementy treningu, które od triathlonisty mógłby zaczerpnąć biegacz? Między innymi tego próbował dowiedzieć się Kuba Pawlak, w nowym odcinku swojego podcastu, którego gościem był tym razem trener Tomek Kowalski.

Słuchaj podcastu:

Najlepsi triathloniści z dystansu IRONMAN, biegają maraton na poziomie ambitnych amatorów biegania lub zawodników semi-pro. Z tego względu w ich treningu można  znaleźć elementy uniwersalne, intrygujące, ciekawe, a przede wszystkim takie, których przeniesienie na trening biegowy może być warte wdrożenia, a z pewnością jest warte przemyślenia i poznania.

Zagadnienia te przybliża nowy odcinek “42,195 FM – podcasty o bieganiu”, którego gościem jest Tomek Kowalski z Trinergy. Jako trener triathlonistów pracuje on od 2009 roku i ma na koncie mnóstwo świetnych rezultatów zarówno z zawodnikami pro jak i amatorami.

Dodatkowym wątkiem rozmowy jest to, jak z upływem lat wraz ze zmniejszającymi się możliwościami wysiłkowymi naszego ciała powinny zmieniać się nasze metody treningowe, aby zminimalizować ten proces.

Z podcastu dowiesz się m.in.:

– kiedy trening uzupełniający przynosi więcej szkody niż pożytku?
– jak ważne jest to czy biegamy “z pięty” czy “ze śródstopia”?
– które elementy strategii oraz żywienia warto zgapić od triathlonisty?
– jak wytrenować optymalną kadencję?

Źródło: 42,195 FM Podcast