„Biegowe Podcasty” z blogerami uzależnionymi od biegania

Do studia „Biegowych Podcastów” zawitali wczoraj Paweł Florek i Łukasz Wilk. To blogerzy prowadzący stronę runaddicts.pl, którzy spotkali się na boisku piłkarskim, ale od lat łączy ich wspólna pasja do biegania. Goście trzydziestego piątego odcinka w rozmowie z Marcinem Dulnikiem podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat zegarków GPS. 

Słuchaj podcastu:

Połączył ich futbol

Paweł i Łukasz spotkali się na boisku piłkarskim i początkowo umawiali się na wspólne bieganie, aby poprawić wydolność. Z czasem jednak nowa pasja wzięła górę nad futbolem. Oczywiście cały czas mocno kibicują piłkarzom – do naszego studia przyszli ubrani w trykoty reprezentacji Polski.

– Trenowałem bieganie i piłkę nożną dwutorowo do momentu zwrotnego, szczególnie w mojej karierze. Na jednym z meczów, strzelił mi Achilles w lewej nodze. Po operacji stwierdziłem, że biorę się tylko za bieganie – wszelkie inne sporty porzuciłem. Od tego czasu Łukasz też zaczął mniej grać w piłkę – opowiadał Paweł Florek, jeden z założycieli bloga runaddicts.pl.

Dzisiaj obaj są biegaczami mocno wkręconymi w treningi i zawody. Obaj uporali się z barierami 40 minut na 10 km oraz 1:30:00 w półmaratonie. Biegają ultra, mają na koncie start w słynnym Biegu Rzeźnika. Jak sami podkreślają, maraton pobiegną „gdy przyjdzie na to pora”. Ma być swoistą wisienką na torcie, w debiucie chcieliby zaatakować od razu konkretny wynik np. złamać 3 godziny.

Eksperci od sprzętu

Stronę runaddicts.pl Paweł i Łukasz prowadzą od 7 lat. Zamieszczają na niej testy sprzętu biegowego, a także artykuły o tematyce treningowej i motywacyjnej. Spora część wpisów na blogu dotyczy zegarków GPS, różnch marek, chociaż od kilku lat obaj autorzy korzystają z zegarków Garmin. Wcześniej biegali z urządzeniami z serii Fenix, od niedawna na ich nadgarstkach gości model Forerunner 955.

– Dużo daje z siebie ten zegarek jak chodzi o statystyki i parametry, które wskazuje na co dzień. Pomaga nam lepiej funkcjonować, odnieść się do treningu. Można by się oczywiście obyć bez tych wszystkich danych, ale po co? – retorycznie pytał Łukasz Wilk.Jaramy się, jak widzimy dane z treningu. Wiadomo, że podczas biegu nie analizujemy statystyk, bo nie ma na to czasu, ale później masz dostęp do tych wszystkich informacji o długości kroku, o tym ile czasu lewa noga czy ile prawa podłoża dotykała, nachylenie ciała względem podłoża. To wszystko można analizować i korygować swoją technikę, aby poprawiać swoje wyniki – wyjaśniał.

Goście podcastu biegowe.pl mówili również o wydanym przez siebie e-booku „Jak zacząć biegać”, który można bezpłatnie pobrać ze strony www.runaddicts.pl

Zachęcamy do wysłuchania trzydziestego piątego odcinka „Biegowych Podcastów”. Dowiecie się m.in.:

– jaki zegarek sprawdzi się na początek przygody z bieganiem,
– dlaczego lepiej biegać z zegarkiem GPS niż z telefonem,
– jakie funkcje zegarka Garmin usprawniają trening,
– jak ustawić zaawansowaną jednostkę treningową przy użyciu programu Garmin Connect,
– dlaczego płatności zbliżeniowe Garmin Pay w zegarku są bezpieczniejsze niż przy użyciu samej karty?

„Biegowych Podcastów”możecie słuchać m.in. w serwisach SpotifyDeezerApple PodcastsGoogle Podcasts. Podcasty nagrywamy w Studiu PLAC przy ul. Ordynackiej 9/23 w Warszawie.

Partnerem trzydziestego piątego odcinka jest firma Garmin.

red