„Biegowe Podcasty” z zabieganym dietetykiem. „Pizza przed maratonem to zły pomysł!”

Bohaterką trzydziestego ósmego odcinka „Biegowych Podcastów” jest Katarzyna Biłous, dietetyk sportowy, dziennikarka, autorka profilu „Zabiegany Dietetyk” na Instagramie. W rozmowie z Marcinem Dulnikiem i Damianem Bąbolem podpowiadała m.in. jak zmienić swoje nawyki żywieniowe na lepsze i doradzała co warto jeść tuż przed biegiem.

Słuchaj podcastu:

Katarzyna Biłous to jeden z najpopularniejszych dietetyków sportowych w kraju. Jako trener żywienia na co dzień wspiera maratończyków, ultramaratończyków, triatlonistów, a także sportowców amatorów. Zajmuje się również terapią zaburzeń odżywiania.

Gość podcastu biegowe.pl wiedzą dzieli się na instagramowym profilu „Zabiegany Dietetyk”, a także w mediach. Regularnie występuje w emitowanym na antenie telewizji Canal Plus programie „O Co Biega?”, gdzie udziela cennych porad i wskazówek dotyczących żywienia. Poza tym na rynku dostępna jest jej książka „Dieta i Trening. Jak zdrowo budować siłę i wytrzymałość”.

Biega od lat. Jej domeną są biegi ultra oraz na orientację. Jak mówiła w studiu „Biegowych Podcastów” obecnie najczęściej można spotkać ją na ścieżkach w Karkonoszach.

Słuchając tego podcastu dowiesz się:

– na czym polega układanie skutecznego planu odżywiania,
– czy warto biegać na czczo,
– jakie są objawy braku paliwa podczas biegu,
– jaki sport najlepiej uprawiać, aby zrzucić zbędne kilogramy,
– jak biegać, żeby chudnąć,
– o ile można poprawić wynik w maratonie stosując ładowanie węgli,
– co jeść przed maratonem,
– jak odpowiednio się nawadniać,
– czy posty przerywane są odpowiednie dla biegaczy.

„Biegowych Podcastów” możecie słuchać m.in. w serwisach SpotifyDeezerApple PodcastsGoogle Podcasts. Odcinki nagrywamy w Studiu PLAC przy ul. Ordynackiej 9/23 w Warszawie.

red