„Biegowe Podcasty”. Grzegorz Kuczyński o jubileuszowym 10. PKO Białystok Półmaratonie

To już czterdziesty czwarty odcinek „Biegowych Podcastów”! Po raz drugi w historii cyklu gościmy w naszym studiu Grzegorza Kuczyńskiego, prezesa Fundacji „Białystok Biega”. Okazja do rozmowy jest nie byle jaka! Już w weekend 13-14 maja odbędzie się jubileuszowy 10. PKO Białystok Półmaraton, który zapowiada się jako wspaniałe dwudniowe święto biegania. Z naszego podcastu dowiesz się, co szykują organizatorzy.

Słuchaj podcastu

Grzegorz Kuczyński w studiu „Biegowych Podcastów” wspominał pierwsze edycje PKO Białystok Półmaratonu.

Teraz widzę, że nie do końca wiedzieliśmy na co się piszemy – mówił ze śmiechem prezes Fundacji „Białystok Biega”. – Udało nam się jednak wciągnąć do współpracy władze miasta, województwa i mieszkańców. Stworzyliśmy markę, największe wydarzenie sportowe w Białymstoku – podkreślił.

Gość podcastu biegowe.pl opowiadał m.in. o tym, jakie atrakcje czekają na biegaczy, którzy na weekend 13-14 maja przyjadą do stolicy Podlasia. Wymienił m.in strefę finiszera, jaką trudno spotkać gdziekolwiek indziej.

Po przekroczeniu mety zapraszamy wszystkich biegaczy wraz z rodzinami do ogrodów Pałacu Branickich. Będziemy serwować tam uczestnikom m.in. babki i kiszki ziemniaczane, całkiem bezpłatnie, w ramach naszej podlaskiej gościnności. Będzie koncert smyczkowy i cala masa aktywności. Będzie można kupić gofry, kawę. Będzie rodzinny festyn – zapowiada Grzegorz Kuczyński.

Jubileuszowa impreza w Białymstoku rozpocznie się już w sobotę, 13 maja od porannego Biegu Śniadaniowego oraz biegów dla dzieci PKO Biegu Juniora dla dzieci i młodzieży. Po zmroku (start o 21:00) na ulice stolicy Podlasia wyruszą uczestnicy PKO Nocnego Biegu na 5, którzy powalczą o nowe rekordy życiowe.

A w niedzielę, 14 maja od godziny 10:00 gwóźdź programu, a więc 10. PKO Białystok Półmaraton! Będzie to bieg poprowadzony na jednej, płaskiej pętli dookoła miasta zahaczającej o najciekawsze miejsca i obiekty, które warto zobaczyć z perspektywy trasy. Po drodze nie zabraknie terenów zielonych, nie na darmo bieg promuje hasło „Odetchnij pełną piersią”!

Ostrzegamy, że rozmowa była prowadzona w luźnej i wesołej atmosferze! Liczymy, że ten nastrój udzieli się również naszym słuchaczom.

Nadstaw ucha…, a dowiesz się m.in.

– jakie atrakcje szykują organizatorzy 10. PKO Białystok Półmaratonu?
– czy na trasie biegaczy do startu zagrzewać będą zespoły disco-polo?
– czy Zenon Martyniuk planuje wystartować w 10. PKO Białystok Półmaratonie?
– czy w Białymstoku jest wystarczająco wiele ulic, aby poprowadzić bieg na dystansie 21,097 km?
– na jakie zniżki w Białymstoku może liczyć cała rodzina okazując jeden numer startowy z imprezy?
– jak będzie wyglądała strefa finiszera po 10. PKO Białystok Półmaratonie?
– dlaczego na medalach białostockiego półmaratonu znajdują się… rzeźby?

„Biegowych Podcastów” możecie słuchać m.in. w serwisach SpotifyDeezerApple PodcastsGoogle Podcasts. Podcasty nagrywamy w Studiu PLAC przy ul. Ordynackiej 9/23 w Warszawie.

red