1MILA w Poznaniu za mniej niż 3 tygodnie. Zapisy na ostatniej prostej

1MILA to jedyna taka stadionowa impreza dla biegaczy amatorów, na której każdy może wystartować na krótkich i średnich dystansach i spotkać się na bieżni z gwiazdami polskiego sportu. Już 17 września na stadionie POSiR Golęcin w Poznaniu będzie można doświadczyć lekkiej atletyki w wyjątkowej odsłonie. – 1MILA to zawody dla każdego, gdzie sport łączy się z zabawą i dobroczynnością – mówi Marcin Lewandowski, jeden z najwybitniejszych polskich lekkoatletów, ambasador imprezy i rekordzista Polski na 1 milę. Zapisy trwają tylko do 10 września.

Na 1MILI każdy może poczuć się jak uczestnik profesjonalnego mityngu lekkoatletycznego, choć wcale nie trzeba biegać jak zawodowiec. W tym roku będzie można wystartować w aż pięciu konkurencjach.

Poza biegiem głównym na 1 Milę (w randze Amatorskich Mistrzostw Poznania w biegu na milę), rywalizować można również drużynowo w Sztafetach 4 x 400m, Sztafetach Rodzinnych oraz w Lekkiej Piątce, czyli biegu na 5 km, ze startem i metą na stadionie, którego trasa wiedzie zielonymi alejami wokół Jeziora Rusałka.

Odczarować lekką atletykę

– Mityng 1MILI „odczarowuje” lekką atletykę i pokazuje, że to sport dla wszystkich – niezależnie od wieku czy biegowego doświadczenia. Jest „lekko”, piknikowo i rodzinnie. Ale jest też mocna sportowa rywalizacja, profesjonalna oprawa niczym na Diamentowej Lidze, komentarz na żywo Tomasza Smokowskiego i stadionowe emocje. Nie ma zawodów dla amatorów, które lepiej oddają magię biegania na stadionie – mówi Marcin Lewandowski, który będzie obecny na poznańskiej imprezie.

Najmłodsi biegacze będą mogli wystartować także w Biegach Dzieci (100 m, 400 m, 800 m). Każdy uczestnik mityngu będzie mógł także wesprzeć cel charytatywny, czyli Program Stypendialny „Wybiegaj w Przyszłość”, pomagający młodym biegaczom. Program, organizowany również przez Fundację Zdrowy Ruch, to jedyna taka inicjatywa pozarządowa w Polsce, wspierająca lekkoatletów w kat. U16-U20, będących na początku swojej kariery.

Włodarczyk, Lewandowski i 2 tysiące innych biegaczy

To będzie wyjątkowa edycja mityngu. Swój biegowy debiut zapowiedziała bowiem Anita Włodarczyk, trzykrotna mistrzyni olimpijska, wielokrotna mistrzyni świata i rekordzistka świata w rzucie młotem. Razem z Włodarczyk, w serii debiutantów, pobiec ma także Łukasz Trałka, legendarny pomocnik Lecha Poznań. Z amatorami pobiec ma również najwybitniejszy polski średniodystansowiec, Marcin Lewandowski.

Organizatorzy spodziewają się około 2 tysięcy biegaczy amatorów i dwa razy tyle kibiców. Każdy może wziąć udział w wydarzeniu i stanąć na starcie wraz z gwiazdami sportu. wystarczy się zarejestrować.  Zapisy na 1MILĘ Poznań trwają do 10 września lub do wyczerpania limitu miejsc.

Wyjątkowe koszulki i medale 1MILI

– Wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Poznań i pozostałych naszych Partnerów pozwala nam co roku zaskakiwać Was nowościami – mówi Ada Smokowska, Dyrektorka 1MILI. – W tej edycji mamy dla Was piękne koszulki techniczne, wyjątkowe medale, które po ukończeniu kilku konkurencji, możecie złożyć w kształt stadionowej bieżni oraz zupełnie nową konkurencję: Sztafety Rodzinne, gdzie po raz pierwszy na naszym mityngu, dorośli i dzieci mogą wystartować wspólnie – dodaje.

Dodatkowo dla biegaczy i kibiców przygotowane będą liczne, bezpłatne atrakcje: Rodzinna Strefa Aktywności Enea, testy sprzętu marki Garmin, wielka strefa aktywności dla dzieci Pho3nix Kids Zone, spotkania z gwiazdami sportu, a także konkursy oraz strefa relaksu z leżakami i foodtruckami.

1MILĘ organizuje Fundacja Zdrowy Ruch we współpracy ze Sportfolio Sp.zo.o. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Sponsorami projektu są: Enea, Garmin oraz Oshee. Imprezy wspiera Miasto Poznań, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji oraz firma Jetline. Partnerami medialnymi są Wirtualna Polska, TVP Sport i Bieganie.pl.

Źródło: Fundacja Zdrowy Ruch