Andrzej Silczuk gościem audycji Race Pace. Dobranoc, biegaczu! [PODCAST]

Ile w sporcie znaczy dobry sen? Takie pytanie postawił Kuba Pawlak, pomysłodawca i gospodarz jednego z najchętniej słuchanych podcastów o bieganiu pod nazwą „Race Pace”. Do studia zaprosił Andrzeja Silczuka, doktora nauk medycznych, lekarza psychiatrę, edukatora i wykładowcę uniwersyteckiego. 

Słuchaj podcastu

– Tworząc dzisiejszy odcinek, przyświecała mi myśl, że często aby zrobić krok do przodu wystarczy wrócić do podstaw. Podstawą każdego treningu jest oczywiście regeneracja. Jej fundamentem nie są jednak ani nogawki kompresyjne, ani pistolety do automasażu, ani suplementy diety, ani nawet regularne wizyty u fizjoterapeuty. Absolutną podstawą jest tu sen. Jeżeli zaniedbamy ten obszar, to pieniądze wydane na wszystkie powyższe rozwiązania możemy równie dobrze nabrać na szuflę i wrzucić do rozgrzanego pieca. Efekt będzie z grubsza podobny – tłumaczy Kuba Pawlak.

Kuba Pawlak, gospodarz cyklu audycji „Race Pace – podcastu o bieganiu” jest dziennikarzem sportowym i biegaczem amatorem. Przez dwa lata był redaktorem naczelnym portalu bieganie.pl. Nagrywa rozmowy m.in. z trenerami, zawodnikami i ekspertami, którzy dzielą się wiedzą z obszaru m.in. treningu sportowego, psychologii, dietetyki itd. Treści zawarte w odcinkach adresowane są do biegaczy ulicznych, górali, bieżniowców, ale również triathlonistów i sportowców wytrzymałościowych z każdego poziomu zaawansowania.

Wszystkich audycji można słuchać bezpłatnie, ale od niedawna podcast Kuby Pawlaka można dobrowolnie wspierać poprzez serwis https://buycoffee.to (jednorazowo) i patronite.pl (miesięczna subskrypcja).

Źródło: Race Pace – podcasty o bieganiu, red