Długofalowy rozwój biegacza. Katarzyna Solińska w podcaście u Kuby Pawlaka

Gościem najnowszej audycji „Race Pace – podcasty o bieganiu” jest Katarzyna Solińska, ultramaratonka, biegaczka górska i trenerka. W rozmowie z Kubą Pawlakiem dzieliła się swoją perspektywą patrzenia na długofalowy rozwój sportowy.

Słuchaj podcastu

– Przyznam się Wam, że od dawna bardzo chciałem spotkać się z Kasią Solińską nie tylko ze względu na jej osiągnięcia sportowe, ale chyba przede wszystkim, z uwagi na jej osobowość oraz podejście do procesu treningowego i swojego rozwoju – mówi Kuba Pawlak, gospodarz audycji „Race Pace – podcasty o bieganiu”.  – Kasia reprezentuje szkołę opartą na cierpliwości, świadomości i wierze w proces, która w kilku aspektach jest unikalna na polskim trailowym podwórku. Jest również w bardzo ciekawym miejscu swojej drogi, gdyż właśnie zaczęła zbierać owoce takiego podejścia i wygląda na to, że najlepsze może w jej przypadku dopiero nadejść – dodaje.

Katarzyna Solińska to wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w Ultra, długim dystansie, Ultra Sky running. Reprezentantka kraju na mistrzostwach świata. Zwyciężczyni m.in. takich zawodów jak Monte Rosa Skymarathon 2019, Transgrancanaria 2019, Biegu Granią Tatr 2019, pięć razy wygrywała Zimowy Ultramaraton Karkonoski. W 2022 roku była drugą zawodniczką Lavaredo Ultra Trail, a w 2021 zajęła trzecie miejsce na dystansie Ultra Dolomites – Lavaredo Ultra Trail i piąte na dystansie CCC podczas UTMB.

Wspólnie z partnerem Maćkiem są trenerami biegaczy górskich i twórcami Trail Is Our Way.

red