Ruszyły zapisy na Nice To Fit You Warszawską Dychę

Już można zapisywać się na trzecią odsłonę Nice To Fit You Warszawskiej Dychy. To bieg na dystansie 10 km, który będzie towarzyszył 46. Nationale-Nederlanden Maratonowi Warszawskiemu. Zawody odbędą się 29 września. Pierwszych 500 zarejestrowanych biegaczy zapłaci niższe wpisowe.

Nice To Fit You Warszawska Dycha to impreza, dzięki której mniej zaawansowani biegacze również mogą poczuć atmosferę największego polskiego maratonu.  Pokonują trasę o długości 10 km, ale będą dzielić z maratończykami miasteczko i całą oprawę biegu.

Na starcie zameldują się nie tylko biegacze z aspiracjami maratońskimi i debiutanci, ale również doświadczeni zawodnicy, którzy wykorzystają szybką trasę Nice To Fit You Warszawskiej Dychy do wyśrubowania swoich rekordów życiowych lub mocnego przetarcia przed innym kluczowym biegiem.

Ten lifestyle wciąga

Za nami dwie edycje imprezy i widać, że z roku na rok wydarzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Pierwsza odsłona w 2022 roku przyciągnęła 2284 uczestników, a w ubiegłym roku bieg ukończyło 3656 biegaczy. Niemal 40% wszystkich finiszerów stanowiły kobiety. Z przygotowanego przez redakcję biegowe.pl rankingu wynika, że Nice To Fit You Warszawska Dycha była w 2023 roku szóstym największym biegiem na 10 km w Polsce.

–  Rok po roku widać na trasach więcej biegaczy i więcej kibiców – to środowisko i ten lifestyle szybko się rozwija i wciąga coraz więcej osób – zauważa Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.

Jednocześnie organizatorzy poinformowali, że marka Nice To Fit You będzie przez kolejne dwa lata oficjalnym sponsorem wydarzeń biegowych Fundacji „Maraton Warszawski”.

– Pierwsza edycja Nice To Fit You Warszawskiej Dychy była dla nas niezapomnianą imprezą. Czas na drugą odsłonę i kolejną wspólną biegową przygodę, której nie możemy się już doczekać. Będziemy wspierać uczestników w przygotowaniach, zobaczymy się też na trasie, razem z teamem biegowym Nice To Fit You oraz naszymi ambasadorami – mówi Sylwia Ramos-Wójcik, brand manager Nice To Fit You.

Można pobiec w słusznej sprawie

Na Nice To Fit You Warszawską Dychę można zapisać się poprzez ścieżkę charytatywną #BiegamDobrze i dzięki dobroczynności wpisać się na listę startową. Wystarczy założyć wirtualną zbiórkę i promując ją pozyskiwać środki na rzecz jednej z 11 organizacji pozarządowych. Po przekroczeniu 250 zł w prezencie wspierana fundacja przekaże biegaczowi charytatywnemu pakiet startowy.

W historii uczestnicy akcji #BiegamDobrze na rzecz partnerskich organizacji dobroczynnych zebrali już ponad 9 milionów złotych.

Jak się zapisać?

Zgłoszenia na Nice To Fit You Warszawską Dychę przyjmowane są na stronie internetowej rejestracja.maratonwarszawski.com. Pierwsze 500 pakietów kosztuje 79 zł.

Na tej samej stronie można zapisać się na 46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski. Po 5 miesiącach od uruchomienia rejestracji na liście startowej tego biegu jest już ponad 3 tys. zawodników.

red