YouTube Music trafił do zegarków Garmin

Już nie tylko muzyczne aplikacje takie jak Amazon Music, Spotify i Deezer, ale również YouTube Music można wykorzystać, aby dodać do pamięci wybranych zegarków Garmin ulubione playlisty i podcasty. Potem wystarczy zsynchronizować ze smartwatchem słuchawki bluetooth i już można na treningach słuchać muzyki bez konieczności zabierania ze sobą telefonu.

Kilka kliknięć i wszystko gra

W aplikacji YouTube Music dostępnych jest ponad 100 milionów utworów. Aby rozpocząć korzystanie z niej na urządzeniach Garmin należy pobrać ją ze sklepu z aplikacjami Connect IQ. Oczywiście warunkiem koniecznym jest posiadanie aktywnej subskrypcji YouTube Music. Kolejny krok to połączenie konta na platformie Garmin Connect z kontem aplikacji muzycznej. Zabieg ten wykonuje się tylko raz, później wystarczy tylko wybrać z menu zegarka opcję synchronizacji playlist, aby do pamięci urządzenia łatwo dodać ulubione utwory.

Aplikację YouTube Music można zainstalować na kilkudziesięciu urządzeniach amerykańskiej marki, m.in. z popularnych serii takich jak Forerunner, Epix, Venu, Fenix i Tactix.

Warto zauważyć, że możliwość korzystania z muzycznych aplikacji wyróżnia Garmin na rynku producentów zegarków sportowych. Takiej opcji nie oferują tacy gracze jak Polar, Suunto czy Coros. Co prawda przypadku tej ostatniej marki można wgrywać utwory do pamięci wybranych zegarków (Ace 3, Apex 2, Apex 2 Pro, Vertix 2, Vertix 2S), ale wyłącznie w postaci plików mp3 zapisanych lokalnie na dysku komputera. Nie jest to tak wygodne rozwiązanie, jak prosta synchronizacja z popularnymi aplikacjami typu Spotify.

Portfel na nadgarstku

Inną funkcją, która daje amerykańskiej marce wyraźną przewagę konkurencyjną jest Garmin Pay, czyli płatności zbliżeniowe realizowane za pośrednictwem modułu NFC. W Polsce z usługi korzystać mogą użytkownicy zegarków z serii m.in. Forerunner, Venu i Fenix, którzy posiadają konta w jednym z prawie 40 banków. Dzięki Garmin Pay można mieć stały dostęp do kart płatniczych na treningu.

Źródło: Garmin, red