Jutro otwarcie stadionu Podskarbińska. Na początek Błękitny Mityng

Już jutro (16 października) po trwającym ponad rok kompleksowym remoncie otwarty zostanie stadion Podskarbińska przy ul. Chrzanowskiego w Warszawie. Pierwszą imprezą, która odbędzie się na zmodernizowanym obiekcie będzie Błękitny Mityng Lekkoatletyczny z udziałem młodzieży. Impreza rozpocznie się o godz. 15:00 i potrwa 2,5 godziny.

Nazwa środowego mityngu nawiązuje do błękitnego koloru bieżni wyłożonej na stadionie. To dwuwarstwowa nawierzchnia z poliuretanu FullPUR. Prace modernizacyjne pierwszego etapu skupiły się głównie infrastrukturze stadionowej.

Bieżnia okrężna składa się z 8 torów, natomiast na prostej wytyczono 10 torów. Tym samym stadion spełnia standardy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA) dla obiektów II kategorii. Dodatkowo zamontowano cztery 21-metrowe maszty z LED-owym oświetleniem, a także ustawiono jupitery na terenie rozgrzewkowym.

Dzięki temu na Podskarbińskiej będzie można organizować zawody na poziomie mistrzostw krajowych, a nawet międzynarodowe mityngi pod egidą World Athletics.

Na jutrzejsze zawody zgłosiło się tak wielu uczestników, że organizatorzy przenieśli na inny termin początkowo planowane zwiedzanie wyremontowanego stadionu. Imprezę otworzą Renata Kaznowska – wiceprezydent m.st. Warszawy oraz Tomasz Majewski, wiceprezes PZLA.

Będzie drugi etap

Zakończenie pierwszego etapu modernizacji stadionu Podskarbińska otwiera drogę do realizacji drugiego, jeszcze bardziej rozbudowanej metamorfozy obiektu na warszawskiej Pradze Południe. Plany obejmują budowę krytej hali rozgrzewkowej, która będzie dostępna przez cały rok, a także kompleksową modernizację budynku administracyjnego znajdującego się przy stadionie.

W rozbudowanej części znajdą się pomieszczenia dedykowane zawodnikom, sędziom, trenerom i organizatorom zawodów. Przewidziano także sale konferencyjne, pokoje VIP, a także pomieszczenia techniczne do przechowywania sprzętu sportowego i sędziowskiego.

Modernizacja obejmie również szatnie i prysznice. Zostanie również zbudowana siłownia rozgrzewkowa, a także pomieszczenia do fizykoterapii i odnowy biologicznej.

Ile to kosztowało?

Koszt pierwszego etapu prac wynosi około 20 milionów złotych, z czego 4 miliony złotych pochodzi z dotacji Samorządu Województwa Mazowieckiego.

red

fot. w nagłówku Bartosz Marciniak/ sport.um.warszawa.pl