Hunt Run stawia na muzykę. W lipcu w Białce Tatrzańskiej pierwszy w Polsce Festiwal Sportowo-Muzyczyny

W dniach 4-7 lipca 2019 roku w Białce Tatrzańskiej na Kotelnicy odbędzie się ósma edycja ekstremalnego biegu przeszkodowego Hunt Run. Organizatorzy zapowiadają, że będzie to pierwszy w Polsce Festiwal Sportowo-Muzyczny, a na scenie podczas koncertu głównego zobaczymy zespół Nocny Kochanek. Zapisy  do udziału w imprezie ruszą 3 stycznia 2019 roku. – Część przychodu z każdego zakupionego pakietu startowego i biletu na koncert przeznaczymy na buty do biegania dla dzieci z Domów Dziecka – deklaruje Adam Sułowski, szef Hunt Run.

Mimo połączenia biegu z koncertem formuła zawodów pozostanie taka sama. Organizatorzy zapewniają, że bieg z przeszkodami odbędzie się tak jak zawsze w dzikim klimacie. Do wyboru będą standardowe formuły z trasami o długości 6 i 12 kilometrów. Nowością ma być formuła Mocarnego Dzika, której uczestnicy pokonywać będą dystans 18 km. W programie imprezy przewidziane są również biegi dla najmłodszych miłośników sportu takie jak np. Dystans Family Dzik, który zadebiutował podczas Hunt Run CAMP. W tym biegu dzieci przemierzają 4 kilometrową trasę z rodzicami. Sportowym zmaganiom towarzyszyć będą wieczorne imprezy, które w zakończonym sezonie gromadziły już nawet  3 tysiące uczestników.

– Z prowadzonych przez nas analiz wiemy, że około połowa naszych uczestników to debiutanci. Cieszy nas to niezmiernie i stawiamy sobie za cel, aby Festiwal przyciągał nowe osoby i aktywizował je do sportu. Stąd też dalej będziemy starali się edukować naszych debiutantów. Przekonamy ich, że każdy zaczyna od pojedynczego kroku – wystarczy założyć buty i zacząć maszerować, aby później móc przejść do biegania – przekonuje Adam Sułowski, szef biegu Hunt Run. – Wiele osób podchodzi do naszych zawodów jak do wyzwania i startuje z małym doświadczeniem. Chcielibyśmy ich zachęcić do regularnego trenowania i ćwiczeń fizycznych – dodaje.

17 tysięcy par butów do biegania dla dzieci

Fanów koncertów i dobrej zabawy do Białki Tatrzańskiej powinna przyciągnąć muzyka na żywo, przy której będzie można poczuć emocje towarzyszące startowi. Organizatorzy liczą, że uczestnicy imprez wieczornych będą dopingować przy trasie zawodów swoich przyjaciół, rodziny i całą Dziką Brać. Każdy uczestnik ma się poczuć jak na swoich własnych Mistrzostwach Świata.

– Zgromadzimy się przy okazji Festiwalu w szczególnym celu. Z każdego pakietu startowego i biletu na koncert część przychodu przeznaczymy na buty do biegania dla dzieci z Domów Dziecka. Dowiedzieliśmy się, że dzieciom często brakuje wzorca i motywacji. Chciałbym, żeby źródłem inspiracji dla nich stała się nasza „Dzika Społeczność”.  Największą wartością dla nas będzie udział każdej pojedynczej osoby w imprezie, zarówno biegowej jak i muzycznej – mówi Adam Sułowski i od razu składa ważną deklarację. – Chcę, żeby w ciągu 2 lat akcja rozkręciła się na taką skalę, aby możliwe było zebranie budżetu, który pozwoli nam zakupić dla dzieciaków 17 tysięcy par butów do biegania. Głęboko wierzę, że razem damy radę. Często zresztą słyszę od innych organizatorów, że Hunt Run tworzy unikalną społeczność, której można nam tylko pozazdrościć – uśmiecha się Adam.

Nocny Kochanek na scenie

Organizatorzy zapowiadają, że w przyszłym roku zbudują dużo większą scenę niż pod koniec czerwca w Białce Tatrzańskiej, gdzie odbyła się ostatnia edycja imprezy. Wystąpi na niej kapela Nocny Kochanek, która podczas sierpniowego Festiwalu Pol&Rock (dawny Przystanek Woodstock) w Kostrzynie nad Odrą zgromadziła największą publikę liczącą ponad 700 tysięcy osób. Zespół jako gwiazdę wieczoru wybrała społeczność Hunt Run w internetowym głosowaniu.

–  Jeśli na imprezę przyjedzie określona liczba osób i będą pokonywane kolejne progi frekwencyjne to dołączą kolejni wykonawcy. To z kolei przełoży się na zapewnienie jeszcze większej liczby butów do biegania dla dzieciaków. Z tego jasno wynika, że tą imprezę zdecydowanie tworzyć będą ludzie – podkreśla Adam Sułowski. – Wiem, że wszystkim Dzikom w poprzednich latach podobały się nasze wieczorne imprezy, dlatego też podczas tej edycji chcemy dostarczyć uczestnikom jeszcze więcej emocji i pozytywnej energii. Przygotujemy większą scenę, dużo koncertów i dużo wspólnej zabawy! Zawsze marzył nam się taki scenariusz i cieszę się, że dostaliśmy szansę jego realizacji. Duża w tym zasługa naszych przyjaciół z Kotelnicy, którzy pomagają nam mocno przy części artystycznej, budowaniu trasy i całej idei – mówi szef imprezy.

Zapisy ruszą 3 stycznia w samo południe

3 stycznia o godz. 12:00 na oficjalnej stronie Hunt Run ruszy rejestracja online na zawody sportowe oraz imprezy towarzyszące. Pakiety startowe i ich ceny będą uzależnione od świadczeń, jakie wybierze uczestnik. Wśród nich znajdzie się min. pole biwakowe, które będzie całe ogrodzone. W zeszłym roku na samych polach namiotowych mieszkało ponad tysiąc osób. Pole podzielone jest na: Strefę Mocy dla imprezowiczów i Strefę Ciszy dla lubiących przeżywać wydarzenie w skupieniu. Nowością będą Komendanci stref namiotowych, którzy zostaną wybrani spośród obozowiczów. Organizator liczy, że pomogą im usprawnić komunikację z biwakowiczami.

Limit startujących w biegu wynosić będzie 3 tysiące osób, jak pierwsi szansę zakupu pakietu w przedsprzedaży otrzymają biegacze, którzy brali udział w tegorocznej edycji Hunt Run oraz ich znajomi.

Transmisje on-line

Organizatorzy Hunt Run zamierzają w dalszym ciągu organizować transmisje na żywo na profilu imprezy w serwisie Facebook. – Te spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników, dlatego zamierzamy je prowadzić jeszcze częściej niż dotychczas. Do udziału w transmisjach zapraszani będą również znani goście, którzy na pewno sporo podpowiedzą uczestnikom na temat przygotowań czy natchną motywacją. Oczywiście wszystkim gościom będzie można zadać swoje pytania. Już teraz mogę zdradzić, że jednym z nich będzie Jerzy Górski, bohater filmu „Najlepszy”, który pomógł zorganizować pierwszy Hunt Run – informuje Adam Sułowski.

mat. pras.