29. Bieg Konstytucji 3 Maja: ponad 4 tysiące zgłoszonych zawodników. Można odbierać pakiety

Na nieco ponad dwa tygodnie przed startem 29. Biegu Konstytucji 3 Maja na liście startowej znajduje się ponad 4 200 uczestników. Łączny limit organizatorzy imprezy ustanowili na 8 tysięcy osób, a startującym w biegu głównym na dystansie 5 km towarzyszyć będą zawodnicy nordic walking oraz dzieci w 8. Biegu z Maskotką. Od poniedziałku 15 kwietnia, można już odbierać pakiety startowe w Biurze Zawodów mieszczącym się w Pałacu Kultury i Nauki.

29. Bieg Konstytucji 3 Maja odbędzie się w piątek 3 maja, a w tym roku z pięciokilometrową trasą, która wiedzie przez miejsca związane z osobą i dziełem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego – inspiratora prac nad Ustawą Rządową z 1791 roku, zmierzyć się może 7 tysięcy biegaczy.

Kolejny tysiąc miejsc przeznaczony został dla najmłodszych, którzy wezmą udział w 8. Biegu z Maskotką. Choć długość trasy biegu dla dzieci jest nieco krótsza niż biegu głównego i wynosi około 700 metrów, to miejsce startu i mety pokrywają się z miejscami startu i mety dorosłych uczestników 29. Biegu Konstytucji 3 Maja. Warunkiem uczestnictwa w tym biegu jest start ze swoją ulubioną maskotką.

Bieg Konstytucji

Ponad połowa miejsc zarezerwowana

Obecnie na liście startowej biegu głównego na dystansie 5 kilometrów znajduje się ponad 4 200 zapisanych zawodników. By znaleźć się na liście startowej wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.aktywnawarszawa.pl. Wszyscy rejestrujący się w ten sposób uczestnicy zobowiązani są do wniesienia opłaty startowej w ciągu trzech dni. Po przekroczeniu tego terminu zgłoszenie zostanie usunięte z bazy danych.

Biegacze oraz uczestnicy zawodów Nordic Walking wyruszą z linii startu, usytuowanej przy Alei Tomasza Hopfera (Park Agrykola). Amatorzy biegania pobiegną ulicami: Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykola, Al. Ujazdowskimi, Wiejską, Górnośląską oraz Hoene-Wrońskiego. Utrudnieniem mogą być duże różnice wzniesień na ul. Agrykola oraz na odcinku Górnośląska – Myśliwiecka zakończone ostrym skrętem. Meta znajdować się będzie przy ul. Rozbrat, na wysokości ul. Szarej. Limit czasu dla biegu głównego wynosi 60 minut.

Bieg Konstytucji

Warszawska Triada Biegowa

Bieg Konstytucji 3 Maja rozpoczyna coroczny cykl biegów, noszący nazwę Warszawskiej Triady Biegowej. Do cyklu należą trzy biegi o charakterze patriotycznym: Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego i Bieg Niepodległości. Wydarzenia organizowane są pod hasłem „Zabiegaj o pamięć”. Uczestnicy wszystkich trzech biegów z cyklu Warszawskiej Triady Biegowej (Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego oraz Bieg Niepodległości) otrzymają medale, które będą mogli połączyć  w jeden medal.

Dwa lata temu po raz pierwszy wprowadzono klasyfikację generalną dla uczestników wszystkich trzech biegów. Zawodników klasyfikowano w zależności od pokonanych dystansów: 5-5-10 lub 5-10-10 km. Klasyfikacja generalna Warszawskiej Triady Biegowej prowadzona będzie także w tym roku.

Można już odbierać pakiety startowe

Biuro zawodów i punkt wydawania pakietów startowych mieści się w Sali im. Stefana Kisielewskiego w Pałacu Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, wejście od strony ul. Marszałkowskiej. Czynne jest od 15 kwietnia do 2 maja 2019 roku w następujących godzinach:

  • w poniedziałki i piątki (15, 19, 26, 29 kwietnia ) br. w godzinach od 12:00 do 18:00
  • we wtorki i czwartki ( 16, 18, 23, 25, 30) kwietnia w godzinach od 14:00 do 20:00
  • w środy (17, 24, kwietnia ) br. w godzinach od 10:00 do 16:00
  • w soboty (20, 27 kwietnia  br.) w godzinach od  10:00 do 14:00
  • w dniu 2 maja w godz. 10:00 – 14:00

W dniu zawodów, 3 maja 2019 r., o ile nie zostanie wyczerpany limit zapisów, zgłoszenia tylko dla osób spoza Warszawy przyjmowane będą w godzinach 8:00–9:00 w biurze zawodów mieszczącym się na trybunie głównej Stadionu Miejskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ul. Łazienkowskiej 3. Opłacone pakiety internetowe wydawane będą, tylko dla osób spoza Warszawy, w godz. 8:00-09:30.

Ubiegłoroczną edycję Biegu Konstytucji 3 Maja ukończyło 5 271 uczestników, co jest nowym rekordem frekwencji tej imprezy. Na mecie zameldowało się 3 208 mężczyzn oraz 2 063 kobiety. Wygrał Jakub Nowak osiągając czas 15:28, a wśród pań najszybszą zawodniczką okazała się Paulina Lipska-Mazurek, meldując się na mecie z wynikiem 18:38.

Więcej informacji na stronie www.aktywnawarszawa.waw.pl lub na Facebooku.

red.

Fot. Aktywna Warszawa