Małgorzata Pazda-Pozorska poprawiła własny rekord Polski na 100km! Złamała 8 godzin

Podczas rozegranych dzisiaj w Winshoten otwartych mistrzostw Holandii na dystansie 100 km Małgorzata Pazda-Pozorska uzyskała wynik 7:55:19 i o ponad 10 minut poprawiła własny rekord kraju.

Dla biegaczki AML Słupsk to trzeci taki rekord w karierze. Swój pierwszy najlepszy wynik na 100km w kraju uzyskała w 2017 roku w Kaliszu, gdy finiszowała z czasem 8:31:05. Wynik ten znacznie poprawiła Wioletta Paduszyńska na ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata w Chorwacji finiszując z rezultatem 8:07:34.

Poprzedni rekord Polski wynoszący 8:05:38 Pazda-Pozorska ustanowiła w ubiegłym roku podczas mistrzostw kraju, które odbyły się w listopadzie w Warszawie.

Dzisiejsze zawody wygrała Holenderka Hinke Schokker z czasem 7:34:04. Małgorzata Pazda-Pozorska była druga ze stratą do liderki wynoszącą 21:15. Trzecie miejsce zajęła inna reprezentantka gospodarzy, Bertine de Vries z wynikiem 8:10:47.

Run Winshoten to najstarszy w Holandii bieg ultra prowadzony na pętli. Odbywa się od 1976 roku, zawsze w drugą sobotę września. Od 1995 roku impreza posiada rangę mistrzostw kraju na dystansie 100 km.

W programie zawodów znajduje się również bieg na dystansie 50 km, w którym w tym roku wziął udział Piotr Stachyra, wicemistrz Polski w biegu na 100 km. Z czasem 3:14:11 dotarł do mety jako czwarty.