Jesteś sportowcem amatorem? Ta konferencja jest dla Ciebie

W dniach 10-11 stycznia 2020 roku w Centrum Olimpijskim PKOL w Warszawie odbędzie się druga edycja konferencji „Sportowiec Amator. Profesjonalnie i nowocześnie o sporcie amatorskim”. Program wydarzenia został stworzony z myślą o potrzebach i problemach osób, które uprawiają sport, zajmują się nim zawodowo lub po prostu szukają wiarygodnych informacji.  – Nie ma w Polsce drugiej takiej inicjatywy, która skupia tak szerokie grono ekspertów i podejmuje temat sportu amatorskiego tak wszechstronnie – uważają organizatorzy. 

Gdyby poziom aktywności fizycznej był w Polsce tak duży, jak liczba przeróżnych informacji i teorii na temat zdrowia i treningu, bylibyśmy pewnie najbardziej usportowionym społeczeństwem w Europie.Jeszcze nie jesteśmy, ale badań Kantar Polska wynika, że już 39% z nas uprawia sport w czasie wolnym w stopniu zalecanym przez WHO.

Pokazuje to, jak bardzo potrzebna jest merytoryczna dyskusja na temat zdrowia, odżywiania, treningu, regeneracji, prewencji kontuzji i leczenia osób aktywnych. Stąd pomysł zorganizowania Konferencji Sportowiec Amator, podczas której eksperci mogą mówić o tych zagadnieniach w oparciu o najnowsze badania naukowe, konkretnie i przystępnie.

– Środowiska lekarzy, trenerów, fizjoterapeutów i samych sportowców, mimo że współpracują, są na swój sposób hermetyczne. Często okazuje się, że właściwie mało o swoich wzajemnych potrzebach i wyzwaniach wiemy. Zaczęliśmy to zmieniać – mówi dr Andrzej Mioduszewski, kierownik medyczny Centrum Chirurgii Specjalistycznej Ortopedika, inicjator i organizator Konferencji Sportowiec Amator. – Chcemy rozmawiać o bardzo szeroko pojętym zdrowiu sportowca amatora. Obalamy mity, prezentujemy najnowsze metody leczenia i drążymy pomijane tematy. W tym roku w szczególny sposób Konferencja skupi się na problemach sportu dziecięcego – systemie selekcji, pladze otyłości, problemie odżywek, urazach, profilaktyce – wylicza.

Tradycyjnie eksperci rozprawią się z fake – faktami związanymi ze sportem, m.in. o wpływie diety wegetariańskiej na wyniki, aktywności w smogu czy medycznej marihuanie w procesie regeneracji. Poruszony też zostanie temat życia sportowców zawodowych po zakończeniu kariery, swoimi doświadczeniami podzieli się m.in. Otylia Jędrzejczak.

Organizatorzy podkreślają, że program konferencji został stworzony z myślą o potrzebach i problemach osób aktywnych. Wydarzenie ma mieć dynamiczną formułę krótkich, około 15-miniutowych prelekcji ułożonych tematycznie.

Jaki przebieg będzie mieć konferencja?

W tym roku organizatorzy podzielili zagadnienia na dwie grupy. Pierwszy dzień Konferencji jest poświęcony przede wszystkim tematom medycznym, drugi będzie dedykowany bardziej zagadnieniom treningowym.

Po każdej sesji odbędzie się dyskusja, a dodatkowo, dzięki aplikacji Sportowiec Amator, będzie można na bieżąco wchodzić w interakcje z wykładowcami.

Konferencja „Sportowiec Amator” to pierwsza taka inicjatywa w Polsce, skupiająca w jednym miejscu tak szerokie grono ekspertów.

Wśród wykładowców znajdują się uznani specjaliści z dziedziny ortopedii, chirurgii, fizjoterapii, kardiologii, ginekologii, psychiatrii oraz treningu personalnego, którzy ca co dzień pracują zarówno z zawodowymi sportowcami, jak i osobami uprawiającymi sport amatorsko.

Ile to kosztuje?

Rejestracja na wydarzenie trwa na tej stronie. Koszt uczestnictwa w konferencji to 550 złotych za dwa dni i 300 złotych za jeden dzień.

Studenci mają zniżkę i zapłacą 275 złotych za dwa dni i 150 złotych za jeden dzień. Grupy powyżej 5 osób oraz trenerzy otrzymają upust w wysokości 10%.

Na rabat w wysokości 10% liczyć mogą również osoby, które zainstalują na swoich smartfonach aplikację Sportowiec Amator.

mat pras.