Koronawirus Polskich Półmaratonów w 2020 roku

W przyszłym tygodniu Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Biegów będzie analizował możliwość zmian w regulaminie Korony Polskich Półmaratonów 2020. W tym roku cykl  tworzy 11 biegów. Z powodu zagrożenia koronawirusem dwa z nich – w Poznaniu i w Gdyni już zostały przeniesione na inne terminy. 

Na spotkaniu Zarządu PSB mają zostać przedstawione wszystkie sugestie i propozycje zawodników oraz organizatorów biegów należących do Korony Polskich Półmaratonów w 2020 roku.

Działaczom chodzi o to, aby mimo przeniesienia imprez na jesień możliwe było skompletowanie 5 biegów, które potrzebne są do otrzymania regularnego medalu KPP oraz 10 niezbędnych do wydania Złotej Korony Polskich Półmaratonów.

Jak na razie w ramach cyklu 23 lutego odbył się tylko 40. jubileuszowy Półmaraton Wiązowski. Kolejny bieg w kalendarzu KPP to półmaraton w Sobótce. Czy dojdzie do skutku? Nie wiadomo, sytuacja epidemiologiczna w kraju jest bardzo dynamiczna, dlatego nie można wykluczyć żadnego scenariusza.

Jedno jest pewne, na wiosnę nie odbędą się biegi w Poznaniu i w Gdyni. Nie ma jeszcze oficjalnej decyzji, ale głośno mówi się, że dojdzie do kolizji dat kilku imprez i biegacze będą musieli wybierać, czy startować w stolicy Wielkopolski czy w Trójmieście, czy w Krakowie.

To mocno komplikuje plany wielu zawodników, którzy już mieli dokładnie rozpisane starty w biegach zaliczanych do KPP.

Które biegi są w Koronie Polskich Półmaratonów?

W grudniu 2019 roku Polskie Stowarzyszenie Biegów ogłosiło 11 biegów, które aktualnie tworzą Koronę Polskich Półmaratonów. Po roku przerwy do cyklu powrócił półmaraton w Grodzisku Wielkopolskim, a z listy imprez zniknął Półmaraton Wałbrzych.

Poza tym w cyklu KPP w 2020 roku znajduje się Półmaraton Wiązowski, Półmaraton Warszawski, Poznań Półmaraton, Nocny Wrocław Półmaraton, Białystok Półmaraton, Piła Półmaraton, Półmaraton w Sobótce, Gdynia Półmaraton, Bieg Lechitów w Gnieźnie i Cracovia Półmaraton.

red

fot. Krzysztof Karpiński