Ultra Sowa czeka na śmiałków

19 lipca znad Jeziora Bielawskiego wystartuje trzecia edycja Ultra Sowy. Ponad 50 km w Górach Sowich, przez najpiękniejsze zakątki tego pasma, z przewyższeniem ponad 2000 m. Właśnie ruszyły internetowe zapisy na te zawody.

Organizatorzy zapewniają, że gwarantują wspaniałą górską i widokową trasę, na której nogi będą niosły same, nie zważając na zmęczenie.  Głowa ma zajmować się będzie podziwianiem zapierających dech w piersiach panoram.

Będą oczywiście odcinki trudne, będzie walka z własnymi słabościami i bólem. Będzie radość z pokonania dystansu i dotarcia do mety. Będą górskie zielone łąki, wąskie ścieżki w świerkowym lesie, korzenie i kamienie, zsuwające się na zbiegach. Będzie prawdziwe sowiogórskie ultra – zachęcają.

Na trasie ma być dostępna  gęsta sieć punktów odżywczych, a na mecie bufet i ciepły posiłek dla wszystkich uczestników. 

– Koneserzy biegania w Górach Sowich kolejny raz się przekonają, że to kraina doskonała jeśli chodzi o biegowe doznania, a nowicjusze nie będą mogli uwierzyć, że do tej pory marnowali czas w innych polskich górach – dodają organizatorzy.

Limit czasu na dotarcie do mety wynosi w tym roku 9 godzin, a na ostatnim punkcie kontrolnym na 45 kilometrze trzeba będzie się zameldować w czasie 8 h 30 min żeby zawody ukończyć.

Podczas biegu będzie oczywiście prowadzona klasyfikacja open kobiet i mężczyzn, klasyfikacja w kategoriach wiekowych i klasyfikacja drużynowa.

Do 30 kwietnia opłata startowa wynosi tylko 80 złotych, a potem trzeba będzie już zapłacić okrągłe 100 (do 30 maja). Spóźnialscy za start zapłacą 120 złotych.

Nie tylko Ultra Sowa

To nie jedyna biegowa atrakcja tego dnia, bo po starcie Ultra Sowy, na sowiogórskie ścieżki wybiegną zawodnicy startujący  w V Górskim Półmaratonie Kalenica i w Bielawskiej Dwunastce. Oba te biegi zaliczane są do klasyfikacji generalnej cyklu biegów górskich Runner’s World Super Bieg 2020.

W tym roku biegów w cyklu będzie aż osiem, a zacznie się on 17 maja w Polanicy – Zdroju. Tam organizatorzy zapraszają na V Półmaraton Górski Polanica – Zdrój i Polanicką Dziesiątkę – jedne z najpopularniejszych biegów tej górskiej serii.

Oprócz sprawdzonych biegów i lokalizacji w programie pojawi się w tym roku kilka nowości – dwa nowe biegi alpejskie: Bieg Alpejski Czarna Góra w Siennej koło Stronia Śląskiego i Bieg Kowary – Okraj.

Te dwa biegi razem z finałowym 4F Świeradów Run stworzą też w odrębną klasyfikację biegów alpejskich.

mat pras.