Miejsca na 43. Maraton Warszawski znikają w szybkim tempie

Zapisy na 43. Maraton Warszawski ruszyły dzisiaj o 12:00, a w ciągu godziny na liście startowej pojawiło się aż 500 nowych nazwisk. Wszystko wskazuje na to, że rejestracja na bieg zaplanowany na 26 września niebawem się zakończy, bowiem w puli zostało jeszcze nieco ponad tysiąc pakietów startowych.

Od dzisiaj wszyscy chętni biegacze na tej stronie mogą zapisywać się na 43. Maraton Warszawski również ścieżką tradycyjną. Limit uczestników  wynosi 3 tysiące osób. Niewykluczone jednak, iż w przypadku poprawiającej się w kraju sytuacji związana z pandemią, organizatorzy dopuszczą możliwość, by biegacze spotkali się na starcie w jeszcze większym gronie.

Numery startowe nadane ma już 1357 biegaczy i biegaczek, którzy uzyskali prawo startu wybierając ścieżkę charytatywną #BiegamDobrze. Aby znaleźć się na liście uczestników musieli zebrać kwotę 300 złotych. Jak informuje Fundacja Maraton Warszawski łączna kwota zgromadzona przez biegaczy na indywidualnych kontach wyniosła 300 tysięcy złotych!

Wszystkie osoby, także te które uzyskały już numer startowy, mogą kontynuować swoje zbiórki charytatywne. Czas na zebranie kwoty minimalnej, gwarantującej start zależeć jednak będzie od osiągnięcia limitu 3 tysięcy osób. W przypadku, gdy nie uda się uzyskać kwoty minimalnej przed wyczerpaniem limitu miejsc –zaangażowanie biegaczy nie pójdzie na marne, gdyż zebrane środki zasilą konto wybranej organizacji podczas rejestracji.

Zeszłoroczny Maraton Warszawski, w którym wystartowało stacjonarnie 1000 zawodników pokazał, iż w dobie pandemii da się przeprowadzić bieg masowy w sposób bezpieczny zarówno dla zawodników jak i organizatorów. Tym razem naszym celem jest organizacja biegu dla 3 tysięcy osób. Chcemy także powrócić do klasycznej wersji biegu – zorganizować zawody na jednej dużej pętli. Jesteśmy w pełni przygotowani na organizację bezpiecznego wydarzenia, które jak co roku zmobilizuje do ruchu wielu amatorów sportu mówi Marek Tronina, prezes Fundacji Maraton Warszawski.

Warto przypomnieć, iż poprzednia, 42. edycja Maratonu Warszawskiego była jedną z pierwszych, a zarazem nielicznych masowych imprez tego typu na świecie, odbywających się w dobie trwającej pandemii koronawirusa.

Źródło: Fundacja Maraton Warszawski