8 tysięcy miejsc w 8 dni. Wings For Life 2022 wyprzedany!

Osiem tysięcy miejsc na Bieg z Samochodem Pościgowym w Poznaniu wyprzedane w osiem dni! To najlepszy wynik spośród wszystkich ośmiu krajów, do których 8 maja 2022 zawita Wings for Life World Run w formule stacjonarnej. Choć miejsc na Poznań brak, chętni biegacze nadal mogą dołączyć do charytatywnego wydarzenia rejestrując się do Biegu z Aplikacją. Koszt wpisowego to 70 zł, a całość kwoty wesprze badania na uszkodzeniami rdzenia kręgowego.

Uczestnicy Biegu z Aplikacją Wings for Life World Run mogą wystartować indywidualnie, na ulubionej trasie lub dołączyć do jednego ze Zorganizowanych Biegów z Aplikacją, których z dnia na dzień przybywa na terenie całej Polski. Format biegu pozostaje bez zmian.

Uciec przed Małyszem

Biegacze rozpoczną wyścig dokładnie wtedy, kiedy uczestnicy w Poznaniu – 8 maja 2022 o 13:00 lokalnego czasu, a 30 minut po starcie wyruszy za nimi wirtualny Samochód Pościgowy. Specjalnie z myślą o uczestnikach App Run powstanie dedykowane audio-show, które będzie motywować ich przez cały czas trwania biegu. W zeszłym roku głosami aplikacji zostali: wieloletni kierowca Samochodu Pościgowego Adam Małysz, raper Łukasz Stasiak oraz mistrzyni w skoku o tyczce Monika Pyrek.

fot. Łukasz Nazdraczew

– Aplikacja Wings for Life World Run to narzędzie, które rozwijamy od 2015 roku, by móc dotrzeć do biegaczy z najdalszych zakątków świata i umożliwić im start w naszym majowym wydarzeniu. Przez ostatnie dwa lata była to jedyna możliwa forma uczestnictwa w biegu, a mimo to udało nam się wspólnie pobić frekwencyjny rekord świata. To piękny dowód na to, jak szczytny cel może jednoczyć ludzi, niezależnie od okoliczności i lokalizacji – mówi Paweł Januszewski, dyrektor sportowy biegu.

Osobno, a jednak razem

W rekordowej, ósmej edycji Wings for Life World Run w ubiegłym roku uczestniczyło ponad 180 tysięcy osób, w tym ponad 10,5 tysiąca Polaków. Wśród nich znaleźli się także ambasadorzy biegu, m.in.: kierowca rajdowy Kuba Przygoński, aktor Alan Andersz i pięciokrotna zwyciężczyni Wings for Life World Run, Dominika Stelmach. Na przestrzeni ośmiu edycji Fundacja Wings for Life zgromadziła 33,33 miliona euro i ufundowała 259 projektów badawczych, które już teraz pomagają osobom z uszkodzeniami rdzenia kręgowego w powrocie do sprawności.

– W Biegu z Aplikacją podoba mi się niezmienna formuła. Mamy start o jednej godzinie na całym świecie. Chcesz bawić się wirtualnie? Startujesz o 13:00 i od razu masz porównanie jak wypadłeś na tle innych biegaczy. Dzięki temu zachowany zostaje ten element emocji, adrenaliny, związany z przygotowaniem na konkretną godzinę. Nie można powiedzieć: no nie, dzisiaj to ja jednak nie pobiegnę, wystartuję za 3 dni! Starasz się, najwyżej będzie gorzej. Na tym polega rywalizacja i cieszę się, że udało się zachować ten kontekst sportowy – komentuje Dominika Stelmach.

Najnowsza wersja aplikacji Wings for Life World Run jest już dostępna w sklepie Google Play i App Store. Pobranie oraz próbne biegi treningowe są całkowicie bezpłatne.

Źródło: Wings For Life

fot. w nagłówku: Łukasz Nazdraczew