Bieg Powstania Warszawskiego można pokonać poza stolicą

Organizatorzy 44. Biegu Powstania Warszawskiego postanowili zaprosić do udziału w wydarzeniu zawodników, którzy 30 lipca nie będą mogli przyjechać do stolicy.  stania się częścią wydarzenia. Gdy w Warszawie tysiące biegaczy ruszą na 5- lub 10-kilometrową trasę, uczestnicy biegu wirtualnego będą mogli zrobić to samo w dowolnym miejscu na świecie.

Cały tydzień na ukończenie biegu

Najważniejszym elementem wirtualnej odsłony Biegu Powstania Warszawskiego jest oczywiście możliwość oddania w ten sposób czci Powstańcom i upamiętnienia wydarzeń z sierpnia 1944 r. Dlatego wszystkie osoby, które wybiorą tę formę partycypacji w imprezie, zachęcane są do wystartowania 30 lipca o godzinie 20:30. Wówczas na trasę wyruszą biegacze rywalizujący na 5 km. Start o wspólnej porze będzie miał dodatkowy symboliczny wymiar.

Czasu na wzięcie udziału w Wirtualnym Biegu Powstania Warszawskiego będzie znacznie więcej. Regulamin przewiduje możliwość startu w dniach pomiędzy 30 lipca a 6 sierpnia. W tym okresie istnieje możliwość zarejestrowania swojego wyniku na wybranym przez siebie dystansie. Podobnie, jak w przypadku stacjonarnej odsłony 31. Biegu Powstania Warszawskiego do wyboru mamy dystanse 5 lub 10 km.

Z zegarkiem lub aplikacją

Zapisy na Wirtualny Bieg Powstania Warszawskiego są już otwarte. Osoby zainteresowane tym wydarzeniem mają możliwość wyboru jednego z dwóch pakietów. W opcji podstawowej z wirtualnym numerem i medalem w aplikacji Swój bieg możesz zarejestrować za pomocą aplikacji „Maraton Warszawski” (do pobrania bezpłatnie ze sklepu App Store lub Google Play) kosztuje 19 zł. W przypadku rozszerzonego pakietu za 55 zł, otrzymamy pakiet wysyłkowy z fizycznym numerem startowym oraz medalem. Ponadto uczestnicy wirtualnej odsłony mają również możliwość zamówienia oficjalnej koszulki biegu.

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na pakiet podstawowy czy rozszerzony, zasady biegu wirtualnego pozostają takie same. Wszyscy uczestnicy zostaną sklasyfikowani na podstawie zarejestrowanych przez nich aktywności. Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji imprezy należy wykonać bieg na wybranym przez siebie dystansie. Można go zarejestrować przy pomocy dowolnego urządzenia pomiarowego, jak smartwatch, zegarek sportowy czy też biegnąc ze smartfonem. Dowodem na wykonanie zadania jest przesłanie odpowiedniego zrzutu ekranu z aktywności do aplikacji.

Źródło: Fundacja „Maraton Warszawski”