Przeszkodowy BulletRun we Włocławku już 18 września. Wciąż można się zapisać

W niedzielę, 18 września we Włocławku odbędzie się bieg przeszkodowy w cyklu BulletRun. Będą to pierwsze w historii zawody OCR w województwie kujawsko-pomorskim. Do wyboru są dwie trasy dla dorosłych oraz dwie dla dzieci i młodzieży. Na każdego dorosłego, który ukończy bieg czekać będzie imponujące trofeum – ponad czterokilogramowy betonowy pocisk.

BulletRun oferuje dorosłym uczestnikom zawodów we Włocławku dwie formuły biegu. Trasy prowadzić będą przez odcinki terenowe i wodne, a uczestnicy zmierzą się z przeszkodami o różnym stopniu trudności. Start oraz meta zawodów zlokalizowane będą w okolicy włocławskiej Hali Sportowej OSiR.

„Sporty” czy „Military”?

Pierwsza z dostępnych formuł to „Sporty” na dystansie około 6 kilometrów z ponad 12 przeszkodami. Uczestnicy drugiej, o nazwie „Military” będą mieli do pokonania dystans dwa razy dłuższy, czyli 12 kilometrów. Na trasie natkną się na co najmniej 20 utrudnień. Najmłodsi w wieku od 4 do 12 lat będą mogli wyszaleć się na specjalnych dwóch torach, które sprawdzą m.in. ich zwinność, zręczność i wytrzymałość.

Organizatorzy podkreślają, że udział w imprezie może wziąć każdy, niezależnie od stopnia wytrenowania. Limit czasowy na pokonanie krótszej trasy to 3 godziny, do mety formuły „Military” należy dotrzeć najpóźniej po upływie 4 godzin i 30 minut.

– Trasy BulletRun budujemy w taki sposób, aby każdy mógł je pokonać. Jeśli komuś zabraknie sił, zawsze powinna znaleźć się pomocna dłoń innego uczestnika. W przypadku niezaliczenia próby, ostatecznie zawsze można pokonać karną pętlę na końcu trasy. To idealna formuła, aby rozpocząć przygodę z biegami OCR – mówi Paweł Sala, dyrektor imprezy.

Warto podkreślić, że na każdym dystansie okazję do wyżycia się dostaną także zaawansowani biegacze, którzy wystartują w falach Elite. W stawce najlepszych zawodników z pewnością nie zabraknie włocławskich gwiazd biegów przeszkodowych znanych z telewizyjnego programu Ninja Warrior Polska – Katarzyny Baranowskiej i Przemysława Mikulewicza.

Co ciekawe, seria Elite zostanie zorganizowana również dla dzieci.

Jedyny bieg, z którego przeszkodę zabierasz do domu

Dorośli uczestnicy BulletRun na mecie nie otrzymują medali, lecz…ważące ponad 4 kilogramy wykonane z betonu architektonicznego trofeum w kształcie pocisku.

– Przekazanie trofeum zawodnikom nastąpi na około kilometr przed końcem biegu. Będą mieli za zadanie pokonać z nim ostatni kilometr trasy. To będzie ostatnia przeszkoda, taki odcinek z niezwykłym obciążeniem. Po minięciu linii mety, każdy będzie mógł swój pocisk zabrać do domu i postawić go w jakimś honorowym miejscu. Jesteśmy chyba jedynym biegiem w Polsce, z którego możesz zabrać jedną z przeszkód – śmieje się Paweł Sala.

Taką samą pamiątkę otrzymają wszyscy uczestnicy biegów dla dorosłych bez względu na wybrany dystans i płeć.

– To ciężar, z którym bez problemu poradzą sobie również zawodniczki. Jego forma jest wygodna do niesienia, poza tym zwykle worki z piaskiem czy trylinki są dużo cięższe – tłumaczy dyrektor zawodów.

Włocławek czeka na biegaczy

BulletRun będzie pierwszym w historii biegiem przeszkodowym zorganizowanym na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Jego realizacja jest możliwa dzięki wsparciu gminy miasto Włocławek.

– We Włocławku jest dobry klimat do organizowania takich imprez jak BulletRun. Gdy zobaczyliśmy warunki terenowe oraz infrastrukturę, która jest na miejscu od razu wiedzieliśmy, że ta lokalizacja to strzał w dziesiątkę – podkreśla Paweł Sala. – To miasto żyje sportem i potrafi otworzyć się na nowe dyscypliny. We włocławskim Move Park pod okiem Katarzyny Baranowskiej trenuje młodzież, która marzy o tym, aby pójść w jej ślady – podsumowuje dyrektor imprezy.

Internetowe zapisy na zawody BulletRun we Włocławku prowadzone są na stronie b4sportonline.pl

red