42,195 FM Podcast. Jak trenuje się najlepszych górali w Polsce?

Coraz trudniej jest znaleźć w Polsce naprawdę dobrego biegacza górskiego, który nie trenuje z Andrzejem Orłowskim. W jego stajni są między innymi Bartek Przedwojewski, Kami Leśniak, Andrzej Witek, Katarzyna Wilk, Martyna Kantor, Marcin Rzeszótko czy Marcin Kubica. Co sprawia, że jego szkoła tak przyciąga najlepszych?

Słuchaj podcastu:

Odpowiedz na to pytanie stanowią: wszechstronność i doświadczenie. Andrzej Orłowski to nie tylko trener górali. Swój warsztat doskonali pracując z lekkoatletami od ponad dwudziestu lat. W klubie LLKS Osowa Sień trener z powodzeniem ukształtował adeptów nie tylko konkurencji biegowych, ale również technicznych.

Andrzej Orłowski ma bardzo wyrazistą filozofię treningu, o której umie obrazowo opowiadać. W przypadku naszych eksportowych górali często bazuje na potężnej dawce ćwiczeń sprawnościowych, dużej podbudowie tlenowej oraz długich biegach ciągłych. Trener wciąż jednak poszerza swój warsztat i nie boi się eksperymentów.

Co jeszcze sprawia, że jego trening jest tak skuteczny? Tego w nowym odcinku “42,195 FM – podcasty o bieganiu” dowiedział się Kuba Pawlak.

Źródło: 42,195 FM Podcast