Periodyzacja treningu według Mariusza Giżyńskiego [42,195 FM Podcast]

Nie można być w najlepszej formie przez cały rok! Aby przygotować optymalną dyspozycję na zawody, biegacz musi umiejętnie zarządzać swoim treningiem. O swoim przepisie na periodyzację procesu przygotowań, w nowej audycji “42,195FM – podcasty o bieganiu” opowiedział maratończyk i trener Mariusz Giżyński.

Słuchaj podcastu:

Mariusz Giżyński jest ceniony przez środowisko wyczynowych biegaczy za wiele świetnych wyników, za sportową postawę i charakter – do ludzi i do pracy jednocześnie. Jest także jednym z najpopularniejszych biegaczy w środowisku amatorskim dla którego jest wzorem, nauczycielem, mentorem, “panem biegaczem” z lokalnego biegu oraz telewizora.

“Giża” jest sportowym perfekcjonistą. Do swoich metod treningowych oraz dbałości o detale składające się na maratoński sukces, dochodził podczas ponad dwudziestoletniej kariery. Dodatkowo nie tylko lubi, ale i umie tą wiedzą się dzielić.

W nowym odcinku podcastu Kuby Pawlaka, maratończyk opowiada o praktycznych aspektach w zarządzania formą. Tłumaczy, jak ułożyć trening, aby była ona najlepsza w dzień startu.

Z rozmowy dowiecie się m.in.:
– Ile minut można zyskać na mecie dzięki właściwej polityce startowej?
– Gdzie tkwią największe bariery dla biegaczy bez lekkoatletycznej przeszłości?
– Jaki trening najskuteczniej windował formę Mariusza?
– Skąd wynika regres formy rekordzisty Europy – Sondre Moena?

Źródło: 42,195 FM Podcast