Finał CITY TRAIL Gold w Lesie Bielańskim. Jest o co się ścigać

Po zakończeniu rywalizacji w ramach cyklu biegów przełajowych CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden we wszystkich 10 miastach najszybsze biegaczki i najszybsi biegacze (także w poszczególnych kategoriach wiekowych) spotkają się jeszcze raz – podczas ogólnopolskiego biegu finałowego – CITY TRAIL Gold. Zawody te odbędą się 1 kwietnia w warszawskim Lesie Bielańskim.

Najszybsi przełajowcy

Zawodnicy startujący w CITY TRAIL Gold będą ścigać się nie tylko w klasyfikacji generalnej, ale także w poszczególnych kategoriach wiekowych. Dlatego nagrody finansowe będą dla wszystkich. Ich pula to ponad 20 tysięcy zł.

Wśród potencjalnych uczestników finału są zwycięzcy ubiegłorocznej edycji CITY TRAIL Gold – Marta Łagownik i Dariusz Boratyński. Warto na pewno zwrócić także uwagę na utalentowane, utytułowane biegaczki i biegaczy: Annę Bańkowską, Agnieszkę Gortel-Maciuk, Olgę Ochal, Dominikę Stelmach, Adama Głogowskiego, Kamila Jastrzębskiego, Dawida Malinę czy Sebastiana Nowickiego. Ostateczna lista startowa będzie znana za kilka tygodni.

– Idea CITY TRAIL Gold jest taka, by stworzyć możliwość bezpośredniej rywalizacji najszybszych biegaczy cyklu. Porównywanie 11 tras, na których organizujemy zawody jest bardzo trudne, żeby nie powiedzieć – niemożliwe. Dlatego cieszymy się, że w ubiegłym roku, po 10 latach, zrealizowaliśmy nasz pomysł ogólnopolskiego finału. Będziemy ten bieg rozwijać – mówi Piotr Książkiewicz, organizator biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden.

Organizatorzy chcą zachęcać do aktywności wszystkich, bez względu na poziom sportowy. Dlatego przed biegami finałowymi odbędzie się otwarty dla wszystkich bieg towarzyszący, również na 5 km. Książkiewicz liczy, że uczestnicy tego biegu pozostaną po swoim starcie, by kibicować i emocjonować się z rywalizacją najszybszych w CITY TRAIL.

Dla kogo ten finał?

Udział w ogólnopolskim finale CITY TRAIL mogą wziąć zawodnicy, którzy choć raz uczestniczyli w cyklu w edycji 2022/2023. Są dwie możliwości zapewnienia sobie startu: zajęcie miejsca na podium w kategorii wiekowej w jednej z lokalizacji lub wypełnienie minimum czasowego w jednym z miast. Minima są opracowane oddzielnie dla każdej kategorii wiekowej. Jest ich łącznie dwanaście (K/M 16, K/M 20, K/M 30, K/M 40, K/M 50, K/M 60). W przypadku minimów nie ma konieczności ukończenia cyklu Grand Prix, a kwalifikację wynikową można uzyskać przez cały sezon.

Zawodnicy, którzy zajmą jedno z miejsc na podium w klasyfikacjach generalnych w poszczególnych miastach będą startować bezpłatnie. Wpisowe w biegach finałowych to tylko 14,90 zł, natomiast w biegu towarzyszącym opłata startowa to 39,90 zł (kwoty te dotyczą zapisów elektronicznych). Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymają pamiątkowy medal.

Zapisy trwają

Rejestracja uczestników na CITY TRAIL Gold prowadzona jest na stronie www.zapisy.krokdonatury.pl. Organizatorem imprezy jest Fundacja Krok do Natury. Bieg będzie zorganizowany we współpracy z Urzędem Dzielnicy Warszawa-Bielany.

Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to biegi przełajowe na dystansie 5 km. Cykl jest organizowany w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście (na dwóch trasach – w Gdańsku i w Gdyni), Warszawie i Wrocławiu. W każdym z miast od października 2022 do marca 2023 odbędzie się po 5 biegów.

Źródło: Fundacja Krok do Natury