42,195 FM Podcast opowiada historię Marcina Lewandowskiego

Bohaterem kolejnego odcinka audycji 42,195 FM Podcast jest Marcin Lewandowski. Biegacz kompletny, sportowa osobowość, wzór do naśladowania oraz idol wielu fanów lekkiej atletyki w Polsce i na świecie. Jego historię opowiada dziennikarz Kuba Pawlak, gospodarz podcastu. 

Słuchaj podcastu:

– Do Tokio leciał po medal. Bieg na dystansie 1500 metrów miał być jego finiszem. Finiszem, który lata wcześniej zaplanował ze swoim bratem Tomkiem. Zwieńczeniem kariery, którą długo nazywał zwykłą przygodą. Wymarzony start przerodził się jednak w sportową tragedię, która złamałaby wielu. Tymczasem – to zamiast wymagać pocieszenia, to on uspokajał dziennikarzy. Marcin Lewandowski przez lata udowodnił, że w swojej zwykłości był sportowcem niezwykłym. Zapraszam Was do wysłuchania jego historii – mówi Kuba Pawlak, gospodarz audycji.

„Lewy” na sportowej emeryturze

W maju ubiegłego roku Marcin Lewandowski wydał oświadczenie, w którym ogłosił, że kończy swoją przygodę z wyczynowym sportem. Na lekkoatletycznych bieżniach ścigał się aż 16 lat, czyli prawie połowę życia. Decyzję o zakończeniu kariery przyspieszył nieszczęśliwy wypadek, w którym ucierpiała jego córka. Lewandowski postanowił wtedy, że pozostanie w domu do momentu odzyskania przez nią pełnej sprawności. Z tego powodu nie zdołał przygotować się do startu w ubiegłorocznych Halowych Mistrzostwach Świata w Belgradzie. Postanowił, że to dobry moment, aby zawiesić buty na kołku.

Po zakończeniu kariery „Lewy” wciąż jest mocno związany ze sportem. Na początku lutego francuska marka Decathlon poinformowała, że zatrudniła lekkoatletę na pełnoetatowym stanowisku specjalisty ds. marketingu sportowego. Obowiązki zawodowe Lewandowskiego obejmują rozwijanie współpracy ze sportowcami, eksperckie wsparcie w ramach realizacji materiałów oraz zaangażowanie w tworzeniu lokalnych społeczności biegowych.

Podcast, który opowiada historie

Historia Marcina Lewandowskiego to drugi odcinek 42,195 FM Podcast zrealizowany w nowatorskiej na polskim rynku biegowym formule storytelling. W premierowym epizodzie Kuba Pawlak zajął się głośną sprawą lekkoatlety Oscara Pistoriusa odsiadującego karę więzienia za zabójstwo partnerki.

red

fot. Marta Gorczyńska