Dr Łokieć znów wymasuje finiszerów Półmaratonu Warszawskiego

Wzorem ubiegłych lat Klinika Fizjoterapii i Rehabilitacji Sportowej Dr Łokieć zorganizuje strefę masażu dla biegaczy, którzy 26 marca dotrą do mety 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego. Z ekspertami kliniki będzie można spotkać się również w dniach 24-25 marca przy okazji odbioru pakietu startowego w Biurze Zawodów. Będą wtedy udzielać biegaczom fizjoterapeutycznych konsultacji.

Dr Łokieć po raz dziesiąty

Już tylko kilka dni zostało do pierwszego wystrzału startera na 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warszawskim. Impreza zapowiada się okazale, bo na listach zapisanych jest już ponad 10 tysięcy uczestników. Każdy, kto ukończy zmagania na dystansie półmaratonu będzie mógł skorzystać z bezpłatnego masażu, który wykonają eksperci z warszawskiej Kliniki Fizjoterapii i Rehabilitacji Sportowej Dr Łokieć.

W pobliżu strefy mety przy ulicy Sanguszki stanie duży namiot, w którym rozstawione będą profesjonalne stoły. Pracować będzie przy nich kilkudziesięciu masażystów.

– Mamy duże doświadczenie w organizacji masażu, bo będzie już dziesiąta taka strefa, za jaką odpowiadamy na imprezach Fundacji „Maraton Warszawski”. To dla nas już tradycja, że na wiosnę opiekujemy się biegaczami, którzy ukończyli półmaraton, a jesienią pomagamy dojść do siebie maratończykom – mówi Mateusz Chajęcki, szef Kliniki Fizjoterapii i Rehabilitacji Sportowej Dr Łokieć.

W dniach 24-25 marca w Pałacu Kultury i Nauki w godzinach pracy biura zawodów 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego eksperci kliniki będą udzielać bezpłatnych fizjoterapeutycznych konsultacji. Z usługi będzie można skorzystać przy okazji odbioru pakietu startowego. Co ważne, nie będą wtedy wykonywane żadne masaże. Eksperci kliniki przyjrzą się jedynie mięśniom biegaczy i podpowiedzą, jak radzić sobie z kontuzjami lub ich unikać.

Zasłużona ulga dla mięśni

Strefa masażu swoją pracę rozpocznie o godzinie 11:00 i będzie czynna przez kilka godzin. W tym czasie przez namiot Dr Łokcia przewiną się setki biegaczy z medalami 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego na szyjach.

Masaż po biegu przyspiesza regenerację mięśni zmęczonych intensywnym wysiłkiem. Taka usługa, zwłaszcza bezpłatna, to rzadkość na imprezach biegowych w Polsce i za granicą. Sam masaż nie będzie mocny, celem fizjoterapeutów będzie przede wszystkim rozluźnienie napięć mięśniowych.

Najczęściej biegacze trafiający do strefy Dr Łokieć uskarżają się na bóle łydek, mięśni czworogłowych oraz pośladków. Są również zawodnicy, którzy uskarżają się na ból stóp, problemy z odciskami i pęcherzami. Te osoby kierowane są do Kliniki Podologii i Pielęgnacji Paznokci Dr Stopa.

– Będziemy starali się przyjąć możliwie najwięcej biegaczy, ale trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że warszawski bieg ukończyć może ponad 10 tysięcy uczestników. Siłą rzeczy chętnych do skorzystania z naszych usług będzie więcej niż łóżek i rąk masażystów – tłumaczy Chajęcki. – Dlatego już dzisiaj proszę o cierpliwość i wyrozumiałość. Najszybsi biegacze będą mogli wybrać sobie stół, ale wolniejsi na swoją kolej będą musieli trochę poczekać – dodaje.

Organizacja strefy masażu to duże przedsięwzięcie od strony logistycznej. Jak szacuje Mateusz Chajęcki przez wszystkie strefy masażu na imprezach Fundacji „Maraton Warszawski”, które do tej pory zorganizowali, zużyli 600 rolek papieru na łóżka – każda rolka ma 70 metrów długości, 400 litrów oliwki oraz setki litrów płynu do dezynfekcji.

Źródło: Klinika Fizjoterapii i Rehabilitacji Sportowej Dr Łokieć