Ostatnie dni zapisów na 1MILĘ w Warszawie. Lewandowski pobiegnie z amatorami

Już w niedzielę, 3 czerwca na stadionie Akademii Wychowania Warszawskiego rusza mityng 1MILA Warszawa. Największa stadionowa impreza biegowa w Polsce oferuje lekkoatletyczną bieżnię, doping kibiców, komentarz na żywo i pięć konkurencji biegowych do wyboru. Do tego masę bezpłatnych sportowych atrakcji dla rodzin, strefę relaksu i możliwość spotkania gwiazd sportu. Zapisy trwają tylko do 30 maja.

1MILA – mityng dla całej rodziny

W pierwszą sobotę czerwca stadion Akademii Wychowania Fizycznego na warszawskich Bielanach po raz kolejny wypełni się amatorami biegania w każdym wieku. W tym roku na mityngu „1MILA – mityng lekki i atletyczny” będzie można wystartować w aż pięciu konkurencjach. Poza biegiem głównym na 1 Milę (1609 m – w randze Amatorskich Mistrzostw Polski w biegu na milę), rywalizować będzie można również drużynowo w Sztafetach 4×400 m, Sztafetach Rodzinnych oraz w Lekkiej Piątce, czyli wyjątkowym biegu na 5 km, poprowadzonym częściowo po stadionie, a częściowo po zielonej pętli, skrajem Lasu Bielańskiego. Najmłodsi biegacze będą mogli wystartować w Biegach Dzieci (100 m, 400 m i 800 m).

Zapisy na warszawski mityng 1MILA prowadzone będą do 30 maja na stronie 1mila.pl.

– Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Biura Sportu Miasta st. Warszawy i naszych partnerów, możemy z roku na rok rozwijać nasz mityng – mówi Ada Smokowska, Dyrektorka 1MILI. – W tym sezonie przygotowujemy dla uczestników wiele nowości: nową, jeszcze szybszą trasę Lekkiej Piątki (5 km), nową konkurencję: Sztafety Rodzinne, miasteczko aktywności dla dzieci Pho3nix Kids Zone, spotkania z naszymi Ambasadorami, strefę rozgrzewki Under Armour i strefę relaksu po biegu, z sesjami rozciągania dla zawodników. Zamierzamy pobić wszelkie dotychczasowe rekordy! Spodziewamy się ponad 2500 uczestników i ponad dwa razy tle kibiców – szacuje.

Z „Lewym” na jednej bieżni

– Po zakończeniu mojej zawodniczej kariery, z jeszcze większą uwagą śledzę amatorskie bieganie. Jestem pod ogromnym wrażeniem rozwoju mityngu 1MILI, który z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników oraz kibiców. Cieszę się, że Polacy pokochali bieganie na stadionie. Nie ma imprezy, która lepiej niż 1MILA oddaje magię biegania na bieżni! – mówi Marcin Lewandowski, najbardziej utytułowany polski średniodystansowiec.

Rekordzista Polski na 1 milę i ambasador 1MILI będzie obecny przez cały czas trwania mityngu. Będzie można się z nim spotkać, porozmawiać, wziąć autograf, a nawet… razem pobiec. Lewandowski zapowiedział, że pobiegnie dystans 1609 m wraz z amatorami.

Na starcie 1MILI co roku melduje się też wielu dziennikarzy, były i obecnych sportowców i osób z showbiznesu. W ubiegłych latach pobiegali m.in. Quebo, Taco, Joanna Jędrzejczyk, olimpijczycy Paweł Korzeniowski, Joanna Jóźwik, Sofia Ennaoui, Agnieszka Kobus-Zawojska, sztafeta dziennikarzy Radia 357, Maciej Kurzajewski, Jakub Wawrzyniak i wielu innych. W tym roku seria VIP wystartuje o godzinie 15:00.

Każdy może pomóc i… wygrać!

Uczestnicy mityngu wspierają charytatywnie Program Stypendialny „Wybiegaj w Przyszłość” Fundacji Zdrowy Ruch. W zeszłym roku udało zebrać się na ten cel ponad 21 tysięcy zł! Stypendyści Programu, wschodzące gwiazdy polskiej lekkoatletyki, będą obecni na imprezie! Będzie można spotkać się z nimi, porozmawiać, zobaczyć ich trofea i dowiedzieć, jak stypendia zmieniły ich życia.

Na 1MILI każdy będzie mógł też zawalczyć o wyjątkowe nagrody od Partnerów mityngu, marek Under Armour i Garmin. Np. w konkursie #1MILAFOTO, biegacze i biegaczki, którzy w najciekawszy sposób zrelacjonują swój udział w 1MILI, nagrodzeni zostaną smartwatchami Garmin Forerunner 265.

W ramach mityngu odbędzie się także otwarty, całodzienny piknik sportowy dla biegaczy i kibiców z bezpłatnymi atrakcjami, m.in. strefą aktywności dla dzieci, testami sprzętu marki Under Armour, pyszną strefą Żabki oraz strefą relaksu z leżakami i foodtruckami.

1MILĘ organizuje Fundacja Zdrowy Ruch we współpracy ze Sportfolio Sp.z o.o. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerami projektu są: Żabka Polska, Under Armour, Garmin Polska, Oshee, Jetline i AdRunaLine. Imprezy wspiera Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Bielany i Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie. Patronami medialnymi imprezy są Wirtualna Polska, Bieganie.pl oraz TVP Sport.

Źródło: Fundacja Zdrowy Ruch